1. HABERLER

  2. YORUM ANALİZ

  3. Silah Yardımlarının Devamı Olmalıdır!
Silah Yardımlarının Devamı Olmalıdır!

Silah Yardımlarının Devamı Olmalıdır!

Bir hastalığa dönüşen kaset tüccarlığı/ahlaksızlığı ile herkesin mücadele etmesi gerekmektedir. Bunu mazlumlara giden yardımları durdurma noktasına kadar götürenler muhakkak suretle gerekli cezalara çarptırılmalıdır.

A+A-

Mehmet Ali Kaçmaz / Haksöz Haber

Türkiye güne yeni bir kaset tüccarlığıyla uyandı. Filmin bir tarafında MİT tırlarını malzemelerle dolduran AK Parti hükümeti, diğer tarafta dizi ve sinema film çekimleri için teklif almaya başlayan Gülenciler, bir diğer tarafta ise Türkiye’nin en tarafsız gazetesi Cumhuriyet ve yayın yönetmeni Can Dündar. Son bir taraf var ki o da bu işin üzerine gidenlerin umursamadıkları Suriyeli mazlumlardır.

Süreci kısaca hatırlayacak olursak, olay bir buçuk yıl önce Adana savcısının MİT tırlarını durdurması ile başlamıştı. Durdurulan tırlara hemen müdahale edilmiş ve devlet sırrı sebebiyle tırlar hakkında herhangi bir işlem yapılmamıştı. Hatta tırları almaya giden özel harekat ekipleri ile jandarma arasında silah çekmeye varan sürtüşme bile yaşanmıştı. Sonrasında başta savcılar olmak olaya müdahale edenler hakkında yargılama süreci başlamış ve halen devam etmektedir.

Bu kısa hatırlatmadan sonra bugüne geldiğimiz de, kaset tüccarlarının her zaman ki reflekse kayda geçirilen görüntülerin bir kopyasını korunaklı ama mütevazi mekana gönderdikleri anlaşılıyor. Muhtemeldir ki kaset ulaştıktan sonraki süreçte ilk iş olarak belli odaklara haber ulaştırılarak şantaj süreci başlatılmış ve şımarık bir gülümseme ile avuçlar ovularak olumlu sonuçlar beklenmeye başlanmıştır. Olayın ters tepmeye başlandığı görüldüğünde de artık kaset tüccarlarının b planını başlatması elzem olmuştur. B planı, bu kaseti yayınlatabilecek uygun ve etkili bir yer bulma çalışmaları bulma olmalıdır. Kendi yayın organları 2 sebepten dolayı uygun değildir. Birinci sebep, tepeden tırnağa pisliğin içine bulaşmış olmalarından kaynaklı itibar kaybı, ikinci olarak ise bu işi nakite çevirme kaygısıdır. Bu kadar değerli bir kaseti, hem de bankalarına el koyulmuşken paraya çevirmemek doğrusu ahmakça bir tavır olurdu. Bugün itibari ile ikinci seçeneğin seçildiği görülmektedir. Fakat karşılığında ne alındığı şu an için bilinmemekte fakat unutmayalım ki bu pazarlık süreci de aynı ahlaksız tüccarlar tarafından kayıt altına alındığı için belli bir süre sonra muhakkak ortaya çıkacaktır.

Yazının Devamı >>>