1. HABERLER

  2. HABER

  3. Siirt’te PKK Saldırısı: 4 Kadın Öldü
Siirt’te PKK Saldırısı: 4 Kadın Öldü

Siirt’te PKK Saldırısı: 4 Kadın Öldü

Polis Okulu yolu üzerinde 6 kadının bulunduğu araca saldırı düzenlendi. Saldırıda 4 kadın öldü, 2 kadın da yaralandı.

21 Eylül 2011 Çarşamba 10:12A+A-

Siirt’te Polis Okulu yolu üzerinde 6 kadının bulunduğu araca dün akşam saatlerinde PKK’lılar tarafından saldırı düzenlendi. Saldırıda 6 kadından 4'ünün öldüğü, 2 kadının da yaralandığı belirtildi. PKK’lıların, 06 plakalı aracın içindeki kadınları polis sanarak vurduğu tahmin ediliyor.  

Saldırıda hayatını kaybedenlerin Nergiz Evin (25) kardeşi Zeynep Evin (31), Kevser Çekin (25) ve Nurcan Olgaç (25) olduğu belirtildi. Saldırı esnasında bir PKK’lı da öldü.

Yaralı kadınlar Nuran Evin, Siirt Devlet Hastanesi'nde ameliyata alındı. Gülcan Olgaç askeri helikopterle Diyarbakır'a gönderildi.

Uzun Namlulu Silahlar ve El Bombası

Siirt Valisi Musa Çolak, şunları saldırıyla ilgili şunları söyledi: '' Bu saldırı hem uzun namlulu silahlarla hem de el bombası ile yapılmıştır. 6 bayan vatandaşımızdan 4'ü hayatını kaybetmiştir. 2 tanesi de yaralıdır. Bu saldırıyı yapan teröristlerin üç kişi oldukları tahmin edilmektedir. Bu saldırıyı yapanlardan bir tanesi saldırıyı yaparken elindeki bomba elinde patlamak suretiyle bu aracın hemen yanı başında hayatını kaybetmiştir. Böylece kendi eliyle kendi hayatını kaybettirmiştir… Bunların insanlığından dahi şüphe ediyorum. Bunlar birer canidir… Vefat eden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet yaralılara Allah'tan şifa diliyorum.''

Hayatını Kaybedenler Kimlerdi?

Otomobildeki bayanlardan Nergis Evin'in Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor bölümü öğrencisi olduğu, ertesi gün Siirt'ten ayrılacak olması sebebiyle arkadaşlarıyla bir araya geldiği ve bu amaçla gezintiye çıktıkları öğrenildi. Evin kardeşlerden Zeynep Evin'in kendisine ait bir bayan kuaför salonu bulunduğu belirtildi. Olayda yaşamını yitiren Olgaç kardeşlerin Gençlik ve Spor İl Müdürü Hüsam Olgaç'ın kızları olduğu, vefat eden Nurcan'ın bayan yüzme antrenörü olarak görev yaptığı, yaralı Gülcan Olgaç'ın Siirt Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde hemşire olduğu kaydedildi. Olgaç ailesinin, Siirt merkeze bağlı Eğlence köyünde oturduğu ve bu ailenin birçok bireyinin korucu olarak görev yaptığı öğrenildi. Saldırıda hayatını kaybeden Kevser Çekin'in de BDP'li belediye meclis üyesi Abdüllatif Çekin'in yeğeni olduğu ve bir süpermarkette güvenlik görevlisi olduğu ifade edildi.

Elinde bomba patlayan PKK’lının ismi ise Mehmet Emin Sevilgen olarak belirlendi.

 

HABERE YORUM KAT

5 Yorum