1. HABERLER

  2. HABER

  3. Siirt Belediye Başkanı Gözaltına Alındı
Siirt Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

Siirt Belediye Başkanı Gözaltına Alındı

KCK operasyonu kapsamında Siirt Belediye Başkanı Selim Sadak gözaltına alındı.

A+A-

Siirt, Batman ve Mardin'de KCK'ya yönelik yürütülen eş zamanlı operasyonda BDP'li yöneticilerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 80 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla 3 ilde Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.

Mardin'in Kızıltepe, Nusaybin ve Midyat ilçelerinde BDP binaları ile bazı dernek ve kuruluşlarda arama yapıldı. Kent genelinde yaklaşık 40 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi.

Batman

Batman'da da sabahın erken saatlerinde BDP il ve merkez ilçe başkanlığı ile Kürdi-Der ve MEYA-DER Batman Şubeleri'ne yönelik düzenlenen operasyonda aralarında BDP'li il genel meclis üyeleri ile belediye meclis üyelerinin de bulunduğu yaklaşık 28 kişi gözaltına alındı. BDP Milletvekili Ayla Akat da operasyonun sürdüğü saatlerde BDP il binasına geldi.

Siirt

Siirt'te de, Siirt Belediyesi, BDP il ve ilçe binası ile Mezopotamya Kültür Merkezi Derneği'nin de aralarında olduğu 16 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Çok sayıda belgeye el konulan operasyonda yaklaşık 12 kişi gözaltına alındı.

3 ilde gözaltına alınan yaklaşık 80 kişi ifadeleri alınmak üzere emniyet müdürlüklerine götürüldü.

Öte yandan, Hakkari'de KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 10 kişiden 4'ü tutuklandı.

TRT Haber

HABERE YORUM KAT