1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şii Milisler Irak'ta Terör Estiriyor
Şii Milisler Irak'ta Terör Estiriyor

Şii Milisler Irak'ta Terör Estiriyor

Şii Bedir Tugayları Kerkük’e bağlı Xurmatu ilçesine yerleştirildikten sonra halka ait mallara keyfi olarak el koyup sünni sivilleri kaçırdı.

A+A-

Şii Bedir Tugayları’nın Kerkük’e bağlı Xurmatu ilçesine yerleştirildikten sonra ilçede ve çevresinde yaptıkları halkın büyük tepkisini çekiyor.

Xurmatu ilçesi güvenlik kaynakları, Şii Bedir savaşçılarının Sünni sivilleri kaçırdığını ve halka kötü muamele yaptığını aktardı.

Kaynaklardan alınan bilgiye göre, bir önceki gece Xurmatu’nun Eskeriya mahallesinde iki kardeş Bedir grubu tarafından kaçırıldı. Kaynaklar, Şii milislerin halka ait  mallara keyfi olarak el koyduklarını,  bazı evleri talan etiklerini ve hırsızlık yaptıklarını söyleyerek, bu konuda ilgili mercilere bu grup hakkında bir kaç şikayet dosyasının aktarıldığını ifade etti.

Xurmatu’da bulunan güvenlik kaynakları Şii milislerin ilçede sivil halkın yaşamına müdahale etiğini bunun üzerine  Xurmatu polis gücü ile aralarında çatışmaların yaşandığını ve her iki taraftan da yaralıların olduğu bilgisini aktardı.

Kaynak : BasNews

HABERE YORUM KAT