1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Seyidoğlu Baklavaları'nın Sahibi Mustafa Seyidoğlu Tutuklandı
Seyidoğlu Baklavaları'nın Sahibi Mustafa Seyidoğlu Tutuklandı

Seyidoğlu Baklavaları'nın Sahibi Mustafa Seyidoğlu Tutuklandı

Darbe kalkışmasının ardından başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 30 şüpheliden Seyidoğlu Baklavaları'nın sahibi iş adamı Mustafa Seyidoğlu'nun da aralarında bulunduğu 7'si tutuklandı.

A+A-

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Gökalp Kökçü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan aralarında Seyidoğlu Baklavaları'nın sahibi iş adamı Mustafa Seyidoğlu ile adliye personeli ve örgütte “abi”lik yaptığı belirlenenlerin bulunduğu 30 kişinin hâkimlik işlemleri tamamlandı.

Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği, Mustafa Seyidoğlu'nun da aralarında bulunduğu 7 şüphelinin tutuklanmasına karar verdi. Hâkimlik, 23 şüphelinin adlî kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmasına hükmetti. Adlî kontrol hükümleri kapsamında, şüphelilerin yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Soruşturma kapsamında, gözaltına alınan adliye personellerinin ifadeleri doğrultusunda, Gülen örgütünde “abi”lik yapan ve örgüte ait evlere yardım eden iş adamları hakkında işlem yapıldığı kaydedildi.

Kaynak: AA

HABERE YORUM KAT