1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Şeyh Raid Salah Ummu'l-Fahm'da Müslümanlarla Vedalaştı
Şeyh Raid Salah Ummu'l-Fahm'da Müslümanlarla Vedalaştı

Şeyh Raid Salah Ummu'l-Fahm'da Müslümanlarla Vedalaştı

Şeyh Raid Salah, 1948'de işgal edilen Filistin topraklarındaki Ummu'l-Fahm kentinden dokuz aylık hapis cezasını çekeceği Bi'r Es-Seba'ya doğru bu sabah yola çıktı.

A+A-

Ummu'l-Fahm kentinde İslami Hareket'in yasaklanmasını protesto için kurulan eylem çadırı önünde bu sabah erken saatlerden itibaren çok sayıda Filistinli Şeyh Raid Salah'a veda için toplandı.

Şeyh Raid Salah, konvoy eşliğinde Bi'r Es-Seba kentine doğru yola çıkarken dokuz aylık hapis cezasını itikaf gibi gördüğünü söyledi.

Kendisine veda için gelenlere teşekkür eden Şeyh Raid Salah, onlardan Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı savunmalarını istedi.

Şeyh Raid Salah, "Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı savunduğum için cezaevine girmek benim için şereftir. Netanyahu dilediği için değil Allah dilediği için cezaevine giriyorum" dedi.

foto-galeri-006.gifŞubat 2007'de Kudüs'ün Vadi El-Cuz Mahallesi'nde verdiği bir hutbede ırkçılık yaptığı ve şiddete teşvik ettiği gerekçesiyle işgal mahkemesi tarafından dokuz ay fiili hapse mahkum edilen Şeyh Raid Salah'ın mahkumiyet süresi bugün başlıyor.

İşgal yönetiminin Kudüs'e ve Mescid-i Aksa'ya yönelik kirli planları önünde engel olarak gördüğü Şeyh Raid Salah'ı sahadan uzaklaştırmak için hukuka aykırı bir şekilde hapis cezası uydurduğu ifade ediliyor.

İşgal Yönetimi Şeyh Raid Salah'ın Nefha Sahra Cezaevi'ne Nakline Karar Verdi

İşgal yönetimi, dokuz aylık hapis cezasını Bi'r Es-Seba Cezaevi'nde çekmesi beklenen Şeyh Raid Salah'ın Nefha Sahra Cezaevi'ne nakledilmesine karar verdi.

1948'de işgal edilen İslami Hareket'in lideri Şeyh Raid Salah, bu sabah (8 Mayıs Pazar) kalabalık bir konvoy eşliğinde Bi'r Es-Seba Cezaevi'ne geldi.

Şeyh Raid Salah'ın Bi'r Es-Seba Cezaevi'ne ulaşmasının hemen ardından işgal yönetimi kendisini 100 kilometre uzaklıktaki Nefha Sahra Cezaevi'ne nakletme kararı aldı.

Nefha Cezaevi'nin işgal rejimindeki cezaevleri içerisindeki en kötü cezaevi olduğu ve Filistinli liderler için özel olarak inşa edildiği bildirildi.

İşgal mahkemesinin Şubat 2014'te Kudüs'ün Vadi El-Cuz Mahallesi'nde verdiği bir hutbede kışkırtıcılık yaptığı iddiasıyla dokuz ay fiili hapis cezasına mahkum ettiği Şeyh Raid Salah, bu sabah Ummu'l-Fahm kentinde sevenlerine veda ettikten sonra konvoy eşliğinde Bi'r Es-Seba kentine doğru hareket etti

Ummu'l-Fahm kentinde İslami Hareket'in yasaklanmasını protesto amacıyla kurulan eylem çadırı önünde Şeyh Raid Salah'a veda etmek için sabah erken saatlerden itibaren çok sayıda kişi toplandı.

FİEM

HABERE YORUM KAT

1 Yorum