1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. "Şeyh Raid Salah Kırmızı Çizgi"mizdir
Şeyh Raid Salah Kırmızı Çizgimizdir

"Şeyh Raid Salah Kırmızı Çizgi"mizdir

Filistinli simge isimlere dokunulmasına izin vermeyeceklerini bildiren Direniş Komiteleri: "Şeyh Raid Salah kırmızı çizgi"miz dedi.

A+A-

Filistin'de faaliyet gösteren direniş gruplarından Direniş Komiteleri, 1948'de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinli öncü şahsiyetlerin kırmızı çizgi olduğunu belirterek, işgal yönetimini onlara dokunmaya kalkışmaması yönünde uyardı.

Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu'l-Hasen, bugün (3 Ocak Perşembe) konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan açıklamada, başta Şeyh Raid Salah olmak üzere Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı savunan İslami şahsiyetlere dokunmanın Filistin halkına savaş açmakla eşdeğer olduğunu, işgal altındaki Filistin'in her kentinde, her mahallesinde ve caddesinde işgal güçlerine cehennemin kapılarını açacağını söyledi.

Siyonistlerin komplocu zihniyetlerinin Filistin halkının haklarını, sabitelerini ve kutsal değerlerini savunan simge isimleri tasfiye etmeyi planladığını ifade eden Ebu'l-Hasen, Yahudilerin bu zihniyetlerinin temelinin eskilere dayandığını ve peygamberler zamanından bu yana salih ve temiz insanları öldürdüklerini belirtti. Direniş Komiteleri sözcüsü, Siyonistlerin bu zihniyetleriyle mücadele etmenin tek yolunun direniş olduğuna dikkat çekti.

Ebu'l-Hasen, Şeyh Raid Salah'a gelecek en ufak zararın Siyonist işgal rejiminin tabutuna çakılan çivi olacağını ve Filistin'in her yanında üçüncü bir intifadanın patlak vereceğini söyledi.  

HABERE YORUM KAT