"Şeyh Raid Salah Kırmızı Çizgi"mizdir

04.01.2013 00:31
Şeyh Raid Salah Kırmızı Çizgimizdir
Filistinli simge isimlere dokunulmasına izin vermeyeceklerini bildiren Direniş Komiteleri: "Şeyh Raid Salah kırmızı çizgi"miz dedi.

Filistin'de faaliyet gösteren direniş gruplarından Direniş Komiteleri, 1948'de işgal edilen topraklarda yaşayan Filistinli öncü şahsiyetlerin kırmızı çizgi olduğunu belirterek, işgal yönetimini onlara dokunmaya kalkışmaması yönünde uyardı.

Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu'l-Hasen, bugün (3 Ocak Perşembe) konuyla ilgili yaptığı ve Filistin Enformasyon Merkezi'ne ulaşan açıklamada, başta Şeyh Raid Salah olmak üzere Kudüs'ü ve Mescid-i Aksa'yı savunan İslami şahsiyetlere dokunmanın Filistin halkına savaş açmakla eşdeğer olduğunu, işgal altındaki Filistin'in her kentinde, her mahallesinde ve caddesinde işgal güçlerine cehennemin kapılarını açacağını söyledi.

Siyonistlerin komplocu zihniyetlerinin Filistin halkının haklarını, sabitelerini ve kutsal değerlerini savunan simge isimleri tasfiye etmeyi planladığını ifade eden Ebu'l-Hasen, Yahudilerin bu zihniyetlerinin temelinin eskilere dayandığını ve peygamberler zamanından bu yana salih ve temiz insanları öldürdüklerini belirtti. Direniş Komiteleri sözcüsü, Siyonistlerin bu zihniyetleriyle mücadele etmenin tek yolunun direniş olduğuna dikkat çekti.

Ebu'l-Hasen, Şeyh Raid Salah'a gelecek en ufak zararın Siyonist işgal rejiminin tabutuna çakılan çivi olacağını ve Filistin'in her yanında üçüncü bir intifadanın patlak vereceğini söyledi.  

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim