1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Şeyh Raid Salah İngiltere'de Gözaltına Alındı
Şeyh Raid Salah İngilterede Gözaltına Alındı

Şeyh Raid Salah İngiltere'de Gözaltına Alındı

İsrail'in karakolu gibi çalışan İngiltere konferans için giden Şeyh Raid Salah'ı gözaltına aldı.

29 Haziran 2011 Çarşamba 14:22A+A-

İngiltere güvenlik güçleri 1948'de işgal edilen topraklarda faaliyet gösteren İslami Hareket'in lideri Şeyh Raid Salah'ı dün gece geç saatlerde gözaltına aldı.

Şeyh Raid Salah'ın İngiltere'de "kamu için tehlike teşkil ettiği" gerekçesiyle gözaltına alındığı ve sınırdışı edilmek üzere güvenlik merkezine götürüldüğü bildirildi.

Konferans vermek üzere İngiltere'ye davet edilen Şeyh Raid Salah, İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından ismi ülkeye girişi yasak olanlar listesine konulmasına rağmen bu ülkeye girişinde hiçbir engelle karşılaşmamıştı.

Şeyh Raid Salah'ın muhalefetteki İşçi Partisi üyelerinden bir grup parlamenterin de katılacağı konferansta konuşma yapması bekleniyordu. Partinin solcu üyeleri Şeyh Raid Salah'ı Siyonist işgal rejimi ve Filistin arasındaki mücadele üzerine konferans vermesi için davet etmişti.

İngiltere Hükümeti'nin Şeyh Raid Salah'ın konferansının kendilerini Siyonist işgal rejimi karşısında zor duruma sokacağına inandığı ve bu nedenle İngiliz yetkililerin Salah'ın konferans vermesini engellemek istedikleri bildirildi.

İngiliz hükümet kaynakları, İçişleri Bakanı'nın yaşanan karmaşa ve Şeyh Raid Salah'ın ülkeye girişine izin verilmesi nedeniyle yetkililere öfkelendiğini söyledi. (FEM) 

HABERE YORUM KAT