1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şerafettin Elçi: Özerklik Çatlağı Yok!
Şerafettin Elçi: Özerklik Çatlağı Yok!

Şerafettin Elçi: Özerklik Çatlağı Yok!

Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi, basında çıkan haberlerde görüşlerinin saptırıldığını söyledi.

21 Temmuz 2011 Perşembe 19:19A+A-

Blok ile birlikte hareket etmeye devam edeceğini belirten Elçi, Van kampına sağlık problemlerinden dolayı katılamadığını belirtti.

Emek, Demokrasi Özgürlük Bloğu Diyarbakır Milletvekili Şerafettin Elçi, kendisi ile ilgili "BDP'de özerklik çatlağı" ve "Şerafettin Elçi BDP'den kopuyor mu?" şeklinde çıkan haber ve değerlendirmelerde görüşlerinin saptırıldığını söyledi.

'ÖZÜNDE ÖZERKLİK SAVUNULACAK BİR MODELDİR'

Elçi, "Ben değerlendirme yaptım. Özünde özerklik savunulacak bir modeldir. Yadırganacak bir şey" diyen Elçi, sadece zamanlama konusunda eleştirilerinin olduğunu söyledi. Eleştirinin "çatlak" olarak değerlendirilmesini anlayamadığını ifade eden Elçi, "Bunu açık ve net söyleyeyim, ben blokla hareket edeceğim. Bloğun dayanışmasına, birlikteliğine ve korunmasına önem veririm. Olup bitenler blokla ilgili bir şey değildir" dedi.

'HALK SEÇİMDE BU PROGRAMA DESTEK VERDİ'

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu Milletvekili Levent Tüzel de, bazı basın yayın organlarında kendisinin Demokratik Özerkliği benimsemediği haberlerini yalanladı. Kendisine sorulmadan yapılan haberlerin gerçekliğinin bulunmadığını belirten Tüzel, "Demokratik Özerklik, kendi geleceği hakkında kararını bu yönde belirlemiş Kürt halkının siyasi statü talebidir" dedi.

Emek, Demokrasi ve Özgürlük Bloğu olarak seçim döneminde yürütmüş oldukları çalışmalarda, Türkiye'nin demokrasi sorunlarının çözümünde demokratik özerkliğin de dile getirildiğini hatırlatan Tüzel, halkın seçilen milletvekillerine bu program ve anlayış çerçevesinde destek ve çözüm iradesi sunduğunu kaydetti.

(ntvmsnbc)

HABERE YORUM KAT