1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şentop: HSYK Bildirisi Korsandır
Şentop: HSYK Bildirisi Korsandır

Şentop: HSYK Bildirisi Korsandır

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop HSYK'nın açıklamasını eleştirdi.

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop HSYK'nın açıklaması için, "darbe komitesi gibi bildiri açıklaması hukuka aykırıdır. Bu bildiri korsandır" dedi.

HSYK'nın bildirisine ilişkin konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop:

"Türkiye bu süreçleri 28 Şubat'ta yaşamıştı. Burada sayın savcı olayı çok iyi izah etti. Savcılar İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı adına iş ve işlem yapıyor fakat oradaki savcı arkadaş kimsenin bilgisi olmadan iş yapıyor. Şimdi bu arkadaş kendisi adına mı? Yoksa savcılık adına mı iş yapıyor. Burada işlemin usule uygun yürütülmediği ortada. 2012'de yayınlanan genelgeye göre savcının başsavcıya bilgi vermeden hareket etmesi uygun değil.

- HSYK'da aslında dün hazırladığı bildiriyi bugün yayınlıyor. Sadece 13 üye korsan bildiri yayınladı. Eskiden asker adına bildiri yayımlanırdı, şimdi HSYK yayınlıyor. Siyasi sonuç almak için savcılığın ve hakimliğin gücünü istismar etmeyelim. Burada 22 üyesi olan HSYK'da sadece 13 kişinin imzaladığı bildiriyi yayınlıyorlar. Bunların böyle bir bildiri yayınlama hakkı yok, şahıslar biz 13 üyeyiz deyip böyle bir açıklama yapabilir ama HSYK adına bir bildiri yayınlayamaz, bu bir suç teşkil eder. Bunu önceden Askeri organlar yapardı şimdi HSYK yapmaya başladı."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum