1. HABERLER

  2. HABER

  3. 'Sen Bir Gazetesin Haddini Bileceksin'
'Sen Bir Gazetesin Haddini Bileceksin'

'Sen Bir Gazetesin Haddini Bileceksin'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "ABD'de New York Times, 'Erdoğan'ın Türkiyesi'nde şu oluyor' diye adeta talimat veriyor. Sen bir gazetesin, bir defa haddini bileceksin" dedi.

A+A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından düzenlenen "Başkanlık Sistemi İçin Ülke Örnekleri ve Türkiye İçin Başkanlık Sisteminin Temel Dinamikleri" panelinde konuştu, 

"Bizim iktidarımız, milletimizin iktidarıdır" diyen Erdoğan, "Onun için bu kadar çok direnişle, tehditle, saldırıyla, kumpasla karşılaştık. Sadece içeride değil dışarıda da... İşte bakın Amerika'da New York Times, yine bir edep dışı yazıyla 'Erdoğan'ın Türkiyesi'nde şu oluyor, bu oluyor' diye yine göndermeyi yapmış. Adeta Amerika'ya talimat veriyor, başka güçlere talimat veriyor, 'Niye duruyorsunuz?' diyor. Düşünebiliyor musunuz? Sen bir gazetesin, bir defa haddini bileceksin" ifadelerini kullandı.

"Önce haddini bil"

Cumhurbaşkını Erdoğan konuşmasında şunları kaydetti:

"(Erdoğan'ın Türkiyesi'nde baskılar var...) ve bu baskılara ABD'nin şunun, bunun müdahalesini isteyeceksin. Bir defa sen bunu yazmakla, böyle bir haberi yapmakla bir defa kendi özgürlük alanının dışına çıkmak suretiyle Türkiye'ye müdahale ediyorsun. Sen kimsin ya? Önce haddini bil. Acaba sen bunu, şu anda Amerikan yönetimine karşı böyle bir şeyi yapabilir misin? Anında gereğini yaparlar, hiç bu işin şakası yok."

"Yeni anayasa ve başkanlık sistemi işte bu darbecilerin, vesayetçilerin önlerinin ebediyen kesilişinin, takatlerinin tamamen bitişinin ilanı olacak" diyen Erdoğan, "Bu tarihi değişimle menfaat şebekelerinin iktidarını bir daha geri dönüşü olmayacak şekilde yıkmış, yeni Türkiye'nin önünü açmış olacağız" şeklinde konuştu.

"İstikrar ve güven iklimine itiraz ediyorlar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim başkanlık konusundaki ısrarımızın en başta gelen sebebi de istikrar ve güven ortamının sağlanmasına yapacağı güçlü katkıdır" ifadelerini kullanarak,  "Bizim istikrar ve güvenin ikliminin önemine yaptığımız vurguya itiraz edenler olduğunu görüyoruz. Onlara göre her şey istikrar değilmiş. Başkanlık sistemine karşı çıkmak adına istikrarı gözden çıkartacak kadar gözlerini karartmıştır" dedi.

"Niye oraya benim resmimi koydun?"

Erdoğan, "Mısır Cumhurbaşkanı Mursi'ye istenen idam cezasını 'yüzde 52 ile seçilen Cumhurbaşkanına idam' başlığıyla veriyor. Bu tabi kendince bir tehdit ama ardından tabi karşı bir kontra saldırı gelince bu defa diyor ki 'Biz onu demek istemedik ki' diyor. Niye oraya benim resmimi koydun o zaman. Resmi koyuyorsun, altına da 'Mursi'ye yüzde 52 ile idam' diyorsun. Bu ne demektir. Bunu herkes anladı zaten. 'Sıra sende' demektir" şeklinde konuştu.

AA

HABERE YORUM KAT

1 Yorum