1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. "Selam Tevhid'de Kumpas" Soruşturması: Gözaltı Sayısı 16 Oldu
"Selam Tevhid'de Kumpas" Soruşturması: Gözaltı Sayısı 16 Oldu

"Selam Tevhid'de Kumpas" Soruşturması: Gözaltı Sayısı 16 Oldu

“Selam Tevhid'de kumpas” soruşturmasında gözaltı sayısı 16'ya yükselirken, aralarında eski Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Çelik'in de bulunduğu 9 kişi adreslerinde bulunamadı.

A+A-

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen “Selam Tevhid'de kumpas” soruşturması kapsamında, gözaltına alınanların sayısı 16'ya yükselirken, aralarında eski Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Cihangir Çelik'in de bulunduğu 9 kişi ise adreslerinde bulunamadı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu’nca yürütülen “Selam Tevhid'de kumpas” soruşturması kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen 26 şüpheliden 16'sı yakalandı.

Gözaltına alınan Merkez Valisi Ahmet Pek, eski İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Oktay Bulduk, emniyet müdürleri Ayhan Koç, Hamza Bayındır ile Kutay Karpat Eroğlu, Sabahattin Aytekin, Abdurrahman Eser, İlyas Varlı, Yusuf Özdemir, Kadir Koray Toruk, İlyas İcik, Harun Ağa, Bülent Durmuş, Zafer Karaman, Adem Eraslan ve Mustafa Karataş'ın emniyetteki işlemleri sürüyor.

Haklarında gözaltı kararı bulunan eski Emniyet Genel Müdürlüğü Terörle Mücadele Daire Başkanı Cihangir Çelik, emniyet müdürleri Hami Güney, Lokman Kırcalı, Hamza Tosun'un da bulunduğu 9 şüpheli ise adreslerinde bulunmadı. Firari şüphelileri arama çalışması sürüyor. Şüpheliler hakkında yurt dışına çıkış yasağı da dün itibariyle koyuldu.

Diğer şüpheli eski emniyet müdürü Erol Demirhan ise İstanbul'daki “PDY” davasından tutuklu bulunduğu için adliyeye direkt olarak getirilecek. Gözaltına alınan şüphelilerin, pazar günü adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

AA

HABERE YORUM KAT