1. HABERLER

  2. İLAN

  3. TANITIM

  4. Şehitlerimiz İçin Gıyabi Cenaze Namazı
Şehitlerimiz İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Şehitlerimiz İçin Gıyabi Cenaze Namazı

Suriye ve Afganistan'da şehit olan kardeşlerimiz için pazar günü gıyabi cenaze namazı çağrısı yapıldı.

A+A-
Mü’minlerden öyle erler vardır ki Allah’a verdikleri sözü tuttular (şehidler/ şahidler olarak canlarını verdiler) Yine öyleleri vardır ki sıralarını beklemektedirler. Onlar verdikleri sözleri asla değiştirmediler.
 
Yaşadılar… Dünyanın diğer ülkelerindeki kardeşleriyle aralarına konan suni sınırlar, mesafeler ve kendilerini kardeş kılan Rablerinin bu emrine muhalif tüm engelleri reddederek, adaletin ve erdemin hâkim olduğu İslami bir dünya oluşturmak için gece gündüz çalışarak şahidler olarak yaşadılar.
 
Ve Şehid oldular…  Ulusal sınırları aşarak, dili, ırkı ve rengi İslam kardeşliğinin önüne geçirmeden, “Suriye’den Mısır’a; Afganistan’dan Arakan’a tek bir ümmetiz”düsturuyla cihad ederek Şehid oldular.
 
Onlar Allah’ın “Mü’minler ancak kardeştir” emrine uyarak ve Rabbimizin koparılmasını yasakladığı bağı koparmadan yaşadılar. Türkiye halkını fedakâr evlatlarının Suriye ve Afganistan’daki halklarımız için İslam davası uğrunda Haçlı güçlerine karşı kahramanca direnerek şehid olan kardeşlerimizin şehadet haberiyle müjdeleriz.
 
Onlar İslam dünyasının işgaller ve ihanetlerle boğuştuğu günümüzde inkâr edenlerin kötü plan ve saldırılarına karşı göğüslerini siper ettiler ve doğudan batıya Müslümanların onur duyduğu bir direnişle Rablerine yürüyüşlerini en güzel biçimde tamamladılar. Rabbimizden şehidlerimizin ailelerine sabır ve bereket vermesini ve bizleri kardeşlerimizin yolunda yürüyenlerden eylemesini niyaz ederiz. 
 
İslami Dayanışma Platformu olarak tüm halkımızı şehid kardeşlerimiz için İstanbul Fatih Camii’nde 7 Temmuz Pazar günü öğle namazına müteakip düzenleyeceğimiz gıyabi cenaze namazına davet ederiz.
 
Programa Destek Veren Kuruluşlar
 
Kardeşlik Platformu - Gençlik Kültür Merkezi - Özgür Der - Gençlik Derneği - Davet Der - Kalem Der - İmkân Der - Rahmet Der - Filistin Der - Rahle Dergisi - İnsan Der - Hay Der - Felah Der - C. İlim ve Yardımlaşma Derneği
 
İlgili Haber:
 
 

HABERE YORUM KAT