1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Şehit El-Kavasimi'nin Annesi: "Allah Şehadetini Kabul Etsin"
Şehit El-Kavasimi'nin Annesi: "Allah Şehadetini Kabul Etsin"

Şehit El-Kavasimi'nin Annesi: "Allah Şehadetini Kabul Etsin"

Şehit El-Kavasimi'nin annesi, "Allah'tan onun şehadetini kabul etmesini dilerim. Ben ondan razıyım, Rabbim de razı olsun. Ömrü boyunca bir kahramandı"

A+A-

İslami Direniş Hareketi (Hamas)'ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları üyesi Mervan El-Kavasimi'nin annesi Filistinli yerel radyo kanallarından birine yaptığı açıklamada, oğlunun Allah yolunda şehit olmasını dilediğini söyledi.

Şehit El-Kavasimi'nin annesi, "Allah'tan onun şehadetini kabul etmesini dilerim. Ben ondan razıyım, Rabbim de razı olsun. Ömrü boyunca bir kahramandı. Bu fani dünyadan başka ne isteriz? Evimde adı Mervan olan bir melek vardı" dedi.

İşgal güçleri bu sabah (23 Eylül Salı) erken saatlerde El-Halil'in Üniversite mahallesinde El-Kassam Tugayları üyesi Filistinli direnişçilerden Mervan El-Kavasimi ve Amir Ebu Îşe'yi işgal güçleriyle direnişçiler arasında yaşanan çatışma sırasında şehit etti.

İşgal güçleri El-Kavasimi ve Ebu Îşe'yi El-Halil vilayetinde üç yerleşimcinin kaçırılıp öldürülmesinden sorumlu oldukları gerekçesiyle üç aydır arıyordu.

Haaretz gazetesi, işgal güçlerinin ellerinde M16 ve Kalaşnikof bulunan direnişçilere çatışmalar sırasında füze attığını söyledi. İşgal güçleri, daha önce de direnişçinin evlerini yıkmıştı.

HABERE YORUM KAT