Şehid Furkan’ın Adı Gençlik Merkezine Verildi

03.09.2013 00:23
Şehid Furkan’ın Adı Gençlik Merkezine Verildi
Mavi Marmara’nın 19 yaşındaki genç şehidi Furkan Doğan’ın ismi Sancaktepe Belediyesi’nce yaptırılan bir gençlik merkezine verildi.

Mavi Marmara’nın 19 yaşındaki genç şehidi Furkan Doğan’ın ismi Sancaktepe Belediyesi’nce yaptırılan bir gençlik merkezine verildi. Mavi Marmara Gemisi’nde Siyonist askerlerin kurşunlarıyla şehid edilen Furkan Doğan’ın anısına yapılan “Şehid Furkan Doğan Gençlik Merkezi” Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ’ın katılımıyla açıldı. Edebiyat, müzik, spor, sinema, fotoğrafçılık gibi 18 kulübü bünyesinde barındıracak olan Şehid Furkan Doğan Gençlik Merkezi’nde, gençlere 38 alanda eğitim verilecek.

Furkan Doğan’ın adını verdikleri güzel bir eseri hizmete açmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade eden Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Hepimizin ve bilhassa gençlerin, onun vatan sevgisi, iman aşkı, bağımsızlık inancı ve mücadele azminden öğreneceğiniz çok şey var. Atalarımızdan devraldığımız, yaşatmaya ve geliştirmeye çalıştığımız bu medeniyeti, ebediyete gençlerle taşıyacağız” şeklinde konuştu.

Şehid Furkan Doğan’ın babası Prof. Dr. Ahmet Doğan da Furkan’ın manevî kimliğini gençlerin yaşatacağına inancının tam olduğunu belirtti.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldım ise, duygulu ve anlamlı bir günde olunduğunu belirterek, Furkan’ın şehid olduğu gemide Mısır’da şehid edilen Esma’nın Babası Muhammed Biltaci’nin de olduğunu belirtti.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim