1. HABERLER

  2. HABER

  3. Seçim Sürecinde En Çok Saldırı AK Parti'ye Yapıldı
Seçim Sürecinde En Çok Saldırı AK Parti'ye Yapıldı

Seçim Sürecinde En Çok Saldırı AK Parti'ye Yapıldı

1 Kasım seçimleri sürecinde yapılan istatistiklere göre 44 eylemle saldırıya en çok uğrayan parti AK Parti oldu. AK Parti'yi 12 saldırıyla HDP izledi.

A+A-

Emniyetin 31 Ağustos -26 Ekim 2015 tarihleri arasını kapsayan dönemde siyasi partilere yönelik saldırılarla ilgili istatistik önemli bir detayı ortaya çıkardı. Siyasi faaliyetleri en çok engellenen ve saldırılara maruz kalan partinin AK Parti olduğu belirlendi.

Siyasi partilerin, genel merkez, il ve ilçe başkanlıkları ile parti üyelerine düzenlenen saldırılardan düzenlenen istatistiki bilgilere göre; en çok saldırı 44 eylemle AK Parti, 12 eylemle HDP, 7 eylemle MHP, 6 eylemle CHP, 1 eylemle SP'ye gerçekleştirildi.

SADECE AK PARTİ'YE 44 SALDIRI

AK Parti'ye gerçekleştirilen 44 eylemin 9'u İç Anadolu Bölgesinde gerçekleştirilirken, Marmara ve Karadeniz bölgelerinde 8'er,Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde 7,  Akdeniz ve Ege bölgelerinde 6'şar saldırı düzenlendi.

DİĞER PARTİLERE TOPLAM 26 SALDIRI

CHP'ye Akdeniz ve Marmara bölgelerinde 2'şer, Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde 1'er kez olmak üzere 6 saldırı düzenlendi.

MHP'ye yapılan 7 saldırının 3'ü Akdeniz bölgesinde, 2'si Doğu ve güneydoğu Anadolu bölgelerinde gerçekleşirken Ege ve İç Anadolu'da 1'er kez saldırı yapıldı.

Toplamda 12 kez saldırıya uğrayan HDP'ye ise 4'er saldırı Doğu ve güneydoğu Anadolu ile Marmara bölgelerinde gerçekleşirken, 2 saldırı Ege'de, 1'er saldırı ise Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinde düzenlendi.

SP'ye de Marmara Bölgesinde 1 saldırı gerçekleştirildi.

291020151345027982352_3.jpg

STAR

HABERE YORUM KAT

1 Yorum