1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Şebbihaların Başı Olan Tuğgeneral ve 3 Koruması Öldürüldü
Şebbihaların Başı Olan Tuğgeneral ve 3 Koruması Öldürüldü

Şebbihaların Başı Olan Tuğgeneral ve 3 Koruması Öldürüldü

Ahraruş Şam Hareketi, Esed rejiminin önemli komutanlarından Tuğgeneral Hasan Mahmut İsa ve 3 korumasının bulunduğu araca bombalı saldırı düzenlendiği saldırı sonucu komutan ve yardımcılarının olay yerinde öldürüldüğünü açıkladı.

A+A-
Suriye'de Esed ve destekçi Şii güçlere karşı en etkin muhalif gruplardan Ahraruş Şam Hareketi resmi twitter hesabından yapmış olduğu bir açıklamada, Suriyenin başkenti Humus kentinde Esed rejiminin önemli bir komutanına bombalı suikast düzenlendiğini duyurdu.
 
Ahrar'uş Şam açıklamasında, Humus şehri Vadi Zeheb mahallesinde rejim Tuğgeneralı Hasan Mahmud İsa ve 3 korumasını düzenlenen bombalı suikastle öldürüldüğünü açıkladı.
 
Öldürülen Tuğgeneral Mahmud İsa'nın Humus'taki rejim karakollarının çoğundan sorumlu olduğu ve üst düzey Şebbiha (NDF) komutanlarından biri olduğu açıklandı.Ahraruş Şam Hareketi yine 30 Ağustos'ta da buna benzer bir saldırı geröekleştirmiş Şam'da Tuğgeneral Raif Ali el Hasan ve yardımcısının bulunduğu araca yerleştirdiği bombayı infilak ettirmesi sonucu komutan ve yardımcısının olay yerinde öldürüldüğünü duyurmuştu.

Kaynak : ISLAH HABER

HABERE YORUM KAT