1. HABERLER

  2. HABER

  3. Savcılar: Balbay ve Haberal Tahliye Edilmesin
Savcılar: Balbay ve Haberal Tahliye Edilmesin

Savcılar: Balbay ve Haberal Tahliye Edilmesin

Savcılık, milletvekili seçilen Ergenekon sanıkları Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile ilgili tahliye talebinin reddi yönünde görüş bildirdi.

21 Haziran 2011 Salı 22:29A+A-

Milletvekili seçilen Ergenekon ve Balyoz davalarının tutuklu sanıkları tahliye talebinde bulundu.

Mehmet Haberal'ın avukatlarının ardından Mustafa Balbay ve Engin Alan'ın avukatları da mahkemeye başvurdu. Savcılık ise Balbay ve Haberal ile ilgili tahliye talebinin reddedilmesini istedi.

CHP'den Zonguldak milletvekili seçilen İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanığı Mehmet Haberal'ın tahliye talebinde bulundu.

Daha sonra İzmir milletvekili seçilen Ergenekon'un tutuklu sanığı Mustafa Balbay'ın avukatı Mehmet İpek mazbata ve tahliye dilekçesini İstanbul 13'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'ne verdi.

Savcılar "Ret Edilsin" Dedi

Başvuruları değerlendiren 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin görüş istediği Ergenekon davasının duruşma savcıları ise Haberal ve Balbay'ın tahliye taleplerinin reddedilmesini istedi.

MHP'den İstanbul milletvekili seçilen Balyoz darbe planı davasınını tutuklu sanığı Engin Alan'ın avukatı da tahliye talebi için Balyoz davasının görüldüğü 10'uncu Ağır Ceza Mahkemesi'ne başvurdu.

Tahliye taleplerini inceleyen 10 ve 13'üncü Ağır Ceza Mahkemeleri'nin kararlarını Çarşamba günü vermesi bekleniyor. (TRT)

HABERE YORUM KAT