1. HABERLER

  2. HABER

  3. Savcı Çimen Yurtdışına Çıkamadı
Savcı Çimen Yurtdışına Çıkamadı

Savcı Çimen Yurtdışına Çıkamadı

Hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulduğu gün Almanya'ya gitmeye çalışan savcı Adnan Çimen'in pasaportuna Atatürk Havalimanı'nda el konuldu ve gidişine izin verilmedi.

A+A-

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) tarafından geçici tedbir olarak görevden uzaklaştırılan, KCK ve Selam Tevhid soruşturması savcısı Adnan Çimen’in, hakkında yurt dışına çıkış yasağı konulduğu gün Almanya'ya gitmek üzere geldiği Atatürk Havalimanı'nda pasaportuna el konuldu ve gidişine izin verilmedi.

Emniyet yetkililerinden alınan bilgiye göre, Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, 3 Kasım'da haklarında yurt dışına çıkış yasağı konulan 54 kişiden biri olan savcı Çimen, kararın verildiği gün akşam saatlerinde Almanya'nın Hamburg kentine gitmek için Atatürk Havalimanı'na geldi. Hakkındaki karar nedeniyle Çimen'in pasaportuna el konuldu ve çıkışına izin verilmedi.

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcıvekili Ömer Faruk Aydıner, HSYK tarafından geçici tedbir olarak görevden uzaklaştırılanların da aralarında bulunduğu 54 hakim ve savcı hakkında "Selam Tevhid'de kumpas" soruşturması kapsamında, "siyasal ve askeri casusluk", "silahlı terör örgütü kurma ve üye olma" ve "Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya teşebbüs" suçlarından yurtdışına çıkış yasağı verilmesini istemişti. Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi, 3 Kasım'da aralarında açığa alınan savcı Adnan Çimen'in de bulunduğu 54 kişi hakkında yurtdışına çıkış yasağı verilmesini kararlaştırmıştı.

AA

Etiketler :

HABERE YORUM KAT