Saray Uleması: Gösteri Yapmak Haramdır!

07.03.2011 17:12
Saray Uleması: Gösteri Yapmak Haramdır!
Suudi Arabistan 11 Mart'ta yapılacak gösteriler öncesi geriliyor. Suudi Arabistan'da Alimler Üst Konseyi, devlet televizyonu SPA’dan yaptıkları açıklamada, göstericileri fitnecilikle suçladılar, “reform talebiyle yapılan gösteriler fitnecilerin işidir” de

Suudi Hanedanı'nın yanında yer alan resmi ulemaya göre, kraliyet aleyhinde gösteri yapmak haram...

Suudi Arabistan 11 Mart'ta yapılacak gösteriler öncesi geriliyor. Suudi Arabistan'da Alimler Üst Konseyi, devlet televizyonu SPA'dan yaptıkları açıklamada, göstericileri fitnecilikle suçladılar, "reform talebiyle yapılan gösteriler fitnecilerin işidir" dediler.

Alimler Konseyi'nin açıklaması, ülkede protesto gösterileri için sosyal paylaşım siteleri üzerinden çağrı sonrası geldi.

Konsey tarafından yapılan açıklama, ülkede krala karşı yapılacak gösterilerin yasaklanması istenirken, planlanan bu gösterilerin 'İslam-dışı' ve haram olduğu da iddia edildi.

Alimler Konseyi, 'barışçıl gösterilerin her vatandaşın hakkı olduğunu söyleyen' Müslüman Alimler Birliği Başkanı Yusuf Kardavi'ye de cevap vererek, onu haricilikle suçladı. 'Gösteriler dinin esaslarından değildir' diyen Suudi resmi alimleri, gösterilere, protestolara Kur'an-ı Kerim ve Sünnet'te işaret edilmediğini, bunun bidat olduğunu savundu. (Dünya Bülteni)

 • Yorumlar 9
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim