1. HABERLER

  2. HABER

  3. ANALİZ

  4. Şantaj ve Dolandırıcılıktan Tutuklandı Ama Haber Olmadı
Şantaj ve Dolandırıcılıktan Tutuklandı Ama Haber Olmadı

Şantaj ve Dolandırıcılıktan Tutuklandı Ama Haber Olmadı

Dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınan Milat gazetesi yazarı ve TRT Kürdi programcısı Erdal Şimşek tutuklandı.

07 Şubat 2018 Çarşamba 14:51A+A-

HAKSÖZ-HABER

Hayali ihracat suçlaması ile Kocaeli Emniyeti’nin yürüttüğü soruşturma sonrası tutuklanan Keskin Holding’in sahibi Recep Ercan Keskin ile işbirliği yaptıkları tespit edilen bazı kişiler cuma günü İstanbul’da gözaltına alındı.

Gözaltına alınan isimler, çok sayıda iş adamını dolandırmakla suçlanıyordu. Gözaltına alınanlardan Bereket Öner hakkında, Anamur Asliye Ceza Mahkemesinde açılan davada, Cüney Ç.’yi zorla alıkoyarak parasını aldığı ve “Senin evini basarım. Seni ıssız yere götürürüm. Zaten ben mafyayım. İki sözüm insanlara yeter” dediği de iddianamede yer aldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Şube ekiplerinin yürütülen soruşturma sonrası gözaltına alınan isimlerden Erdal Şimşek Milat gazetesinin yazarı, aynı zamanda TRT Kürdi kanalında program yapıyor.

Pelikan mafyasına yakınlığıyla bilinen Erdal Şimşek, kendisini MİT mensubu gibi tanıtıp iş adamlarına yönelik dolandırıcılık yapmakla suçlanıyordu.

Şimşek’in Yoldaşları Neden Suskun?

Öte yandan Erdal Şimşek’in yoldaşlarının, özellikle de Pelikan mafyası mensuplarının suskunluğu dikkat çekiyor. Beraber gazete çıkardığı ve televizyonlarda program yaptığı hiç bir arkadaşı, Erdal Şimşek için yazı yazmıyor, yorum yapmıyor ve Twitter’dan mesaj atmıyor.

Acaba Erdal Şimşek’in suçunu biliyor ve tutuklanmasını normal mi görüyorlar? Yoksa bu suçun belli bir oranda ortağı veya benzeri işlerin takipçiliğini mi yapıyorlar?

Sebep her ne olursa olsun Milat Gazetesinin yöneticisi, TRT Kürdi’nin programcısı ve A Haber’in yorumcusu Erdal Şimşek’in şantaj ve dolandırıcılık suçundan tutuklanması karşısında medyanın suskunlukla geçiştirme tavrı asla kabul edilemez.

Pelikan Ruhu, mafya olup işadamlarının sermayesine çöken ölümcül bir karabasan olarak siyaseti ve toplumu çürütmektedir. Bu mafyatik yapının tüm unsurlarıyla yargılanıp cezalandırılması kamu güvenliğinin sağlanması için elzemdir.

 

HABERE YORUM KAT