Sandığa Âşık, Sonucuna Düşman Demokrat

01.02.2016 05:02
Sandığa Âşık, Sonucuna Düşman Demokrat
Çok farklı düzeylerde karşımıza dikilen ve aydınlar-akademisyenler marifetiyle kamuoyuna dikte edilen hegemonik söylemin son merkez üssüyse Abant Platformu’nun tertiplediği toplantısı oldu.

Kenan Alpay’ın yorumu:

'Demokrasinin Türkiye Sorunu' gibi son derece ironik bir başlıkla tertiplenen 34. Abant Platformu siyasal literatürümüze yepyeni kavramlar, orijinal mücadele konseptleri kazandırma cehdinden hiçbir şey eksiltmeden toplanmaya devam ediyor. Kameralara yansıyan yüz ifadeleri, ses tonları ve önermeler 120 katılımcıyla toplanan son Abant Platformu’nun belki de morallerin yerlerde sürünmesi bakımından biricik özelliğini işaretlemekteydi.

Demokrasinin ne kadar Türkiye sorunu var doğrusu pek bir bilgi sahibi değilim. Ancak Türkiye’nin ölümcül düzeyde aydın-akademisyen sorunu olduğundan şüphe duyulmaz sanırım.

Çok farklı düzeylerde karşımıza dikilen ve aydınlar-akademisyenler marifetiyle kamuoyuna dikte edilen hegemonik söylemin son merkez üssüyse Abant Platformu’nun tertiplediği toplantısı oldu. İktidarı belirleyememenin verdiği öfke açık bir biçimde siyasete düşmanlık ve topluma isnat edilen telafi edilemez kabahatlerle birleşince derin bir umutsuzluğa dönüşüyordu.

Yazının Devamı >>>

Etiketler:
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim