Şam’dan Londra’ya Mektup: Aynı Cephedeyiz!

30.08.2013 19:38
Şam’dan Londra’ya Mektup: Aynı Cephedeyiz!
Laham: El Kaide’nin İngiltere ve Suriye’nin ortak düşmanı, laik Suriye’ye saldırmanın ‘doğrudan El Kaide’yi güçlendirecek.

Birleşmiş Milletler denetçileri, başkent Şam’ın dışındaki Guta bölgesinde araştırmalarına devam ederken, Baas yönetiminden kendisine yönelik bir askeri operasyonun en istekli ülkelerinden İngiltere’ye ilginç bir davet gönderdi.

Birleşmiş Milletler denetçileri, başkent Şam’ın dışındaki Guta bölgesinde araştırmalarına devam ederken, Baas yönetiminden kendisine yönelik bir askeri operasyonun en istekli ülkelerinden İngiltere’ye ilginç bir davet gönderdi. Suriye Parlamentosu Başkanı sürpriz bir mektup göndererek İngiliz milletvekilleri ve kimyasal silah uzmanlarından oluşan bir heyeti başkent Şam’a davet etti.

Suriye Parlamentosu Başkanı Muhammed Cihad El Laham’ın, İngiliz Avam Kamarası Başkanı’na hitaben yazdığı mektupta heyetin mümkün olduğunca kısa sürede gönderilmesi ve heyette BM kimyasal silah denetçilerinin vardığı sonuçları kontrol edecek uzmanlara da yer verilmesi çağrısı yapıldı. Metinde, İngiltere’nin Suriye’ye saldırması durumunda, saldırıdan sorumlu olanlara İngiltere mahkemelerinde dava açılacağı ve olası bir saldırının ‘agresif ve nedensiz bir savaş hamlesi’ olacağı uyarısı yapıldı.

AYNI CEPHEDEYİZ

Laham’ın mektubunda El Kaide’nin İngiltere ve Suriye’nin ortak düşmanı olduğu ve laik Suriye’ye saldırmanın ‘doğrudan El Kaide’yi güçlendireceği’ de vurgulandı. Mektupta ayrıca İngiliz milletvekillerine 1914 yılında Birinci Dünya Savaşı’na uzanan olaylar hatırlatıldı ve “Yerel düzeyde yaşanan trajediler bölgesel savaşlara, bu da küresel bir çatışmaya dönüşebilir” denildi. Mektupta İngiliz milletvekillerine “şimdiye kadar gördüklerimizi gölgede bırakacak, korkunç insani acıları gölgede bırakacak bir diğer şüpheli savaş dosyasına aldanmamaları” çağrısı da yapıldı.

BBC

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim