1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Şam'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı Bombalandı!
Şamda Cumhurbaşkanlığı Sarayı Bombalandı!

Şam'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı Bombalandı!

Suriye'nin başkentinde, Cumhurbaşkanlığı sarayının muhalifler tarafından bombalandığı iddia edildi. (VİDEO)

A+A-

HAKSÖZ-HABER

Suriye'nin başkenti Şam'da, Beşşar Esed'in içinde bulunduğu Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın muhalifler tarafından havan toplarıyla bombalandığı ve Esed'in bilinmeyen bir yöne doğru kaçtığı iddia edildi.

Sosyal paylaşım sitelerinde Suriyeli Muhalifler ile ilgili yayın yapan sayfaların son dakika şeklinde verdiği haberlerde, Beşşar Esed'in sarayının vurulmasının ardından Esed bilinmeyen bir yöne doğru kaçarken, Cumhuriyet Muhafızları'nın da şehirdeki üst düzey yöneticileri ve Esed ailesine mensub kişileri tahliye etmeye çalıştığı öne sürüldü. Henüz doğrulanmayan bilgiler arasında, muhaliflerin Esed'in sarayından başka İstihbarat Binası ve Mezze Havalimanı gibi çeşitli kritik noktaları da bombaladığı iddiası yer alıyor. Muhalifler Beyrut Radyo'sunun bombalama haberlerini yayınladığını da söylüyor.

Ayrıca yine muhalifler tarafından bir video paylaşım sitesine yüklenen videoların bu saldırılara ait olduğu iddia edildi.

 

ESED: SURİYE’DEN AYRILMAYACAĞIM!

Öte yandan Suriye diktatörü Beşşar Esed, bazı ülkelerin "Esed'e Suriye'den güvenli bir şekilde çıkma güvencesi verelim" önerileri üzerine "Ülkemden ayrılmayacağım" dedi.

Russia Today televizyonuna konuşan Beşşar Esed, Batılı ülkelerin ülkesine yönelik bir müdahaleyi düşünmediklerini umduğunu belirterek, böyle bir müdahalenin tüm dünyada domino etkisi yaratacağını ifade etti.

İngiltere Başbakanı David Cameron, bu hafta başında Ürdün'de yaptığı konuşmada Esed için ülkeden güvenli bir şekilde çıkma garantisi verilmesi gerektiğini söylemişti. 

HABERE YORUM KAT

4 Yorum