1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şam, En Şiddetli Çatışmalara Sahne Oluyor
Şam, En Şiddetli Çatışmalara Sahne Oluyor

Şam, En Şiddetli Çatışmalara Sahne Oluyor

Suriye'de rejim birliklerinin, pazartesi günü Halep ve Humus'a yeniden saldırıya geçtiği bildirilirken, başkent Şam'da 16 aylık kriz döneminin en şiddetli çatışmaları yaşanıyor.

A+A-

Beşşar Esed'in sarayına 2 kilometre uzaklıkta Başbakanlık, Dışişleri Bakanlığı gibi önemli binaların bulunduğu Kefersuse başta olmak üzere bir çok semtte Suriye Özgür Ordusu ile Beşşar Esed askerleri arasında yoğun çatışmalar yaşandı. Şam'ın Midan, Tedamun, Kazzaz ve Sinaa bölgeleri rejim güçlerince bombalanırken, Şam Havaalanı ile şehir merkezini bağlayan otoyol da çatışmalar nedeniyle bir süre kapandı.

Yerel Devrim Konseyi Sözcüsü Murat el Şami, Şam'ın birçok bölgesinde yoğun çatışmaların yaşandığını ifade ederek, çatışmaların Şam'ın merkezine taşınmasının Özgür Suriye Ordusu'nun Şam'ın kalbine yönelik operasyon yapabileceğini gösterdiğini söyledi. Deyr ez-Zor'daki Bekara aşireti reisi Nevaf el-Beşir ise Özgür Suriye Ordusu'nun, Deyr ez-Zor'un yüzde 70'inde kontrolü ele geçirdiğini söyledi. Suriye ordusunun Deyr ez-Zor'u tanklar, havan topları ve roketatarlarla bombaladığına işaret eden Beşir, mahalle, bina, hastane ve ambulansların hedef alındığını belirtti.

Zaman 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum