Salih'in Şehadetinde Parmağı Olan Casus Yakalandı!

03.07.2014 19:26
Salih'in Şehadetinde Parmağı Olan Casus Yakalandı!
İslami Cephe emniyet birimlerinin bildirdiğine göre Kuzey Halep kırsalında Esed güçlerine bağlı hücrelerin birinde Mahmud Azaliddin isimli biri tutuklandı.

"Halep'in Aslanı" lakaplı Abdulkadir Salih'in şehadetinde parmağı olan casusun yakalandığı bildirildi.

Suriye İslam Cephesi güvenlik birimlerinin yayınladıkları ses kaydında Mahmud Azaliddin’in şunları itiraf ettiği aktarılıyor:

“Mahmud Azaliddin Kuzey Halep kırsalında Esed rejimine bağlı gizli hücreye bağlı olarak çalışıyor. Bu hücreler Esed güçlerine olaylar esnasında gizli bilgi taşımakla görevli. Ayrıca bu birimlerde çalışan kişiler olaylar esnasında muhaliflerle birlikte hareket ederek savaş anında muhalifleri içerden vuruyorlar.”

Azaliddin’in verdiği bilgilerinin en önemlisi ise bu gizli hücrelerin Esed savaş uçaklarına önemli stratejik bilgiler aktarması. Liva et-Tevhid’in komutanı Abdulkadir Salih’in şehit edildiği hadisede tugayın buluşma ve toplantı merkezinin işte bu birimlerde görevli bulunan şahıslarca verildiği de Azaliddin’in verdiği bilgiler arasında. 

Esed Rejimi İstihbarat Birimi ayrıca, bu hücrelerin silahlı olduğunu ve muhaliflerden gibi göründüklerini, bununla da özgürleştirilmiş bölgeleri kalıcı bir yakıma uğratmayı amaçladıklarını ifade ediyor.

Çeviri: İsmail Kaya / Özgür Suriye Haber Ajansı

 

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim