1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Salı Günü 183 Suriyeli Katledildi (Video)
Salı Günü 183 Suriyeli Katledildi (Video)

Salı Günü 183 Suriyeli Katledildi (Video)

Suriye'de Esed güçlerinin değişik kentlere ağır silahlarla düzenlediği saldırılarda çoğunluğu Şam'da olmak üzere 183 Suriyeli hayatını kaybetti.

A+A-

Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Esed güçlerince başkent Şam'ın banliyölerine helikopter destekli düzenlenen saldırılarda 70, Halep'te 38, Deyruz'z Zor'da 28, Dera'da 17, Kuneytra 9, İdlib'te 7, Suveyda'da 6, Humus'ta 3, Hama'da 3, Lazkiye'de 1 ve Haseke 1 kişi olmak üzere ülke genelindeki hayatını kaybedenlerin sayısının 183'e çıktığını duyurdu.

Şam haber ağı (SNN), Esed güçlerinin Şam'ın Muddamiyet eş-Şam, Seyyide Zeynep, Duma, Haresta, Doğu Huta ve Zuhur bölgesine ağır silahlarla gerçekleştirdiği saldırılarda onlarca evin yıkıldığını ve söz konusu bölgelerden gün boyunca dumanların yükseldiğini aktardı.

Halep'in Mesekin Hanu, Bab Hadid, Deyr Hafar ve Sahur banliyölerinin ise savaş uçaklarınca bombalandığını belirten örgüt, saldırıda bir çok binanın hasar gördüğünü belirtti.

Suriye'nin kuzeyindeki Rakka kentine bağlı kasabaların hakimiyetini geri almaya çalışan Esed güçleriyle, Özgür Suriye Ordusu arasında şiddetli çatışmaların yaşandığını ifade eden SNN, Kuneytra'nın da Cebet el-Haşeb beldesinde de ÖSO ile Esed güçlerinin çatıştığını belirtti.

Esed güçlerinin ülkenin birçok kentinde saldırılarını sürdürdüğünü ifade eden SNN, Deyru'z Zor'ın Cebeliye bölgesinin Rus yapımı Mig savaş uçaklarıyla bombalandığını bildirdi.

HALEP

ŞAM

HUMUS

DERA

HABERE YORUM KAT