“Saldırı Esnasında Çocuklar Bayram Şekeri Topluyordu”

15.09.2016 13:35
“Saldırı Esnasında Çocuklar Bayram Şekeri Topluyordu”
Van’da PKK’lılarca Kurban Bayramı’nın ilk günü gerçekleştirilen ve 53 kişinin yaralanmasına sebep olan saldırıdan yaralı kurtulan Cengiz Ünlü, “Saldırı tamamen sivillere yönelikti. O esnada çocuklar bayram şekeri topluyordu.” dedi.

Van’da PKK’lılarca AK Parti İl Başkanlığı önündeki polis kontrol noktasına patlayıcı yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda kol ve bacağından yaralanan Cengiz Ünlü, tedavi gördüğü hastaneden taburcu edildi.

“Bombayı Patlatma, Dedim”

Saldırı ânında yaşadıklarını AA muhabiriyle paylaşan Ünlü, patlamanın meydana geldiği saatte taksiyle olay yerinde seyir hâlindeyken, bir minibüsün yanında durduğunu söyledi.

Minibüsten inen kişinin bir ânda koşmaya başladığını belirten Ünlü, o ânları şöyle anlattı:

“Sonra elindeki uzaktan kumandayı gördüm. Kumandayı fark eder etmez arabadan indim ve kaçan bombacıya yalvarırcasına ‘Bombayı patlatma.’ dedim. O esnada bombacı tekrar araca yöneldi ve birkaç saniye düzenekle uğraştı. Ondan sonra kaçtı. Ben de yüksek sesle ‘Polis, bomba var.’ diye bağırarak duvarın dibinde bekleyen kız çocuğunu kucağıma alıp, fırının olduğu araya çocukla beraber kendimi attım. Kolum ve bacağım dışarıda kaldı. O esnada patlayan bombanın etkisiyle gelen cam parçaları kolumu ve bacağımı kesti.”

“Yaşananlar İçler Acısıydı”

Patlamanın ardından çevreyi toz ve dumanın kapladığını dile getiren Ünlü, çok sayıda vatandaşın yaralandığını kaydetti.

Olayın hemen ardından kadın feryatlarının yükseldiğine işaret eden Ünlü, “Herkes çocuklarını aramaya başladı. Yaşananlar içler acısıydı. Hemen ardından güvenlik güçleri geldi ve kendimi hastanede buldum. Sonra çocuğun sağ kurtulduğunu öğrendim. Olay yerine yakın yerde bıraktığım aracımın radyatör kısmından içeri giren şarapnel parçası da şoför koltuğundan dışarı çıkmış. Bu şarapnel parçası, kime değerse onun kurtulma şansı yok.” diye konuştu.

Ünlü, Van’da daha önce iki büyük deprem yaşadığını anımsatarak, patlama şiddetinin deprem etkisinden daha büyük olduğunu vurguladı.

“Allah'ın Bizleri Koruduğu Kanısındayım”

“Bu saldırı tamamen sivillere yönelikti. O esnada çocuklar bayram şekeri topluyordu.” diyen Ünlü, şöyle konuştu:

“Oradan geçenlerin çoğu çocuk ve kadındı. Ben iki gün kulaklarımın ağrısından uyuyamadım. Bugün biraz kendimi toparlayabildim. Cenab-ı Allah bu mübarek günde bizi korudu. Bu kadar büyük bir felakette can kaybının olmaması bir mucizedir. Kaçtığım tarafa çok sayıda şarapnel parçası düştü ama bizlere isabet etmedi. Bu nedenle Allah'ın bizleri koruduğu kanısındayım. Bir ton patlayıcının olduğu araca 10 metre uzaklıkta kurtulmam bir mucizedir.”

Van'da, PKK tarafından Kurban Bayramı’nın ilk günü bomba yüklü araçla gerçekleştirilen saldırıda 49’u sivil, 4’ü polis 53 kişi yaralanmıştı.

Etiketler: , ,
 • Yorumlar 1
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim