1. HABERLER

  2. HABER

  3. GÜNDEM

  4. Saldırı Bomba Yüklü Otomobil İle Gerçekleşti
Saldırı Bomba Yüklü Otomobil İle Gerçekleşti

Saldırı Bomba Yüklü Otomobil İle Gerçekleşti

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Ankara'daki bombalı saldırının, bomba yüklü bir otomobilin patlatılmasıyla meydana geldiğini belirtti.

A+A-

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, TBMM Genel Kurulunda, Ankara'daki bombalı saldırıyla ilgili bilgi verdi.

"Öncelikle meydana gelen terör saldırısını, bu saldırıyı yapanları, yaptıranları şiddetle kınadığımızı, lanetlediğimizi huzurlarınızda ifade etmek isterim" diyen Bozdağ, saldırıda bazı vatandaşların hayatını kaybettiğini ve yaralıların olduğunu belirterek, "Rahmete kavuşanlara Allah'tan rahmet diliyorum. Yakınlarına, ailelerine, aziz milletimize başsağlığı diliyorum. Yaralı vatandaşlarımıza Allah'tan acil şifalar diliyorum" diye konuştu.

Bakan Bozdağ, şu bilgileri verdi:

"Olayın olduğu yer, Eskişehir yolundan Ankara'ya gelirken, tam DSİ'nin karşısında bulunan Merasim Sokak'ta, Eskişehir istikametinden gelen bir araç, Merasim Sokak'a 100-150 metre girdikten sonra askeri servis araçlarının bulunduğu bir yerde, sağlı sollu araçlar var, 5 tane servis aracı, tam onların ortasına geldiği sırada bir patlama var. Bir bomba yüklü otomobilin patlatılması sonucu olay meydana gelmiştir. Şu anda olayın kim veya kimler tarafından yaptırıldığı konusu incelenmektedir. Bütün boyutlarıyla konu hem ilgili güvenlik birimleri, hem Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, hem de olay yeri inceleme uzmanları ve diğer bütün ekipler tarafından bütün boyutlarıyla incelenmektedir. En kısa sürede bu olayın aydınlatılmasını arzu ediyoruz."

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT