1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Salah: Ambargonun Kalkmasını İstiyoruz
Salah: Ambargonun Kalkmasını İstiyoruz

Salah: Ambargonun Kalkmasını İstiyoruz

Mavi Marmara duruşmasını izlemek üzere Türkiye’ye gelen Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah, Hüseyin Kulaoğlu’na açıklamalarda bulundu.

A+A-

Davayı takip etmek için Türkiye’ye gelen Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah, Akit’e konuştu. “İsrail’in özür dilemesi Türkiye devletinin diplomasi başarısıdır” diyen Şeyh Salah; “Özür meselesi İsrail diplomasisinin de hezimetidir. Özellikle Başbakan Netanyahu’nun hezimetidir. Mavi Marmara’da bulunan bütün insanlara iade-i itibardır. Ancak biz daha fazlasını istiyor ve bekliyoruz. Gazze’de ambargonun kalkmasını istiyoruz. Bu da Erdoğan’ın özellikle üzerinde durduğu bir konudur. Bu son olarak Gazze’ye yapacağı ziyarette gündeme getireceği bir konudur” dedi.

“Bütün Dünyadaki Adalet İsrail’i Kovalayacak”

Türkiye mahkemelerinden çok umutlu olduğunu ve yüksek bir ses çıkacağını düşündüğünü ifade eden Raid Salah; “Mavi Marmara gemisine karşı suç işleyenlere yüksek bir adalet sesinin yükseleceğini düşünüyorum. Filodaki bütün gemilerin herkesin sustuğu bir anda ve bu suçluların mahkeme edilmediği bir anda Türkiye mahkemelerinin yüksek bir ses çıkartacağını düşünüyoruz” diye konuştu. Bütün dünyada adaletin İsrail’i kovalayacağını kaydeden Salah, “Bütün bu mazlum insanların bu davayı kazanmaları Türkiye mahkemelerinin şerefi olur” şeklinde konuştu.

“İsrail’e Hesap Sorulamayan Günler Bitti”

Uluslararası Ceza Mahkemesi’nde İsrail aleyhine açılan davayı değerlendiren Salah sözlerinin devamında şunları söyledi:  “Komor devletinin böyle bir şeye girişmesi onların cesaretli olduğunu göstermektedir. Bu şunu gösteriyor. İsrail’in yapmış olduğu zulümler ve İsrail’e hesap sorulamayan günlerin bittiği dönemdir. Ben bütün söylentilere binaen şahsi görüşüm, İsrail ilk defa kendini özür dilemeye mecbur hissettiği bir durum oldu. İsrail hep kendini kanunların üzerinde görüyordu. İsrail’in yapmış olduğu bütün zulümler için mahkeme dosyaları hazırlanmalı.”

Yeni Akit

 

HABERE YORUM KAT