1. HABERLER

  2. BASIN AÇIKLAMASI

  3. Sakaryalı Müslümanlardan Özgür-Der’e Destek
Sakaryalı Müslümanlardan Özgür-Der’e Destek

Sakaryalı Müslümanlardan Özgür-Der’e Destek

Sakarya’da faaliyet gösteren İslami dernek ve vakıflar Özgür-Der’e yapılan saldırıları yayınladıkları bir basın bildirisi ile lanetlediler.

A+A-

Sakarya’da faaliyet gösteren İslami dernek ve vakıflar Özgür-Der’e yapılan saldırıları yayınladıkları bir basın bildirisi ile lanetlediler.

Yayımlanan basın bildirisinin tam metni aşağıdadır.

ÖZGÜR-DER’E YAPILAN SALDIRILARI LANETLİYORUZ

Halkını çoluk-çocuk, kadın-erkek, yaşlı-genç demeden katleden Baas diktatörlüğüne karşı, İslami direnişin yanında yer aldığı ve direnişe destek verdiği için Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği’nin Van Şubesine ve Diyarbakır Bağlar Temsilciliğine yapılan menfur saldırıları ve buna destek olan tüm odakları kınayarak açıklamamıza başlıyoruz.

“Rojava’da Katliam Var” diyerek ortamı ve gündemi kendi çıkarlarına göre manipüle eden ve Suriye’de zalim Esed rejimine karşı mücadele eden Müslümanları arkadan vurmaya çalışan, PKK-PYD medyasının ajitatif faaliyetleri ve bunlara çanak tutan içten dıştan diğer mahfiller bölgede hakkın ve adaletin savunuculuğunu yapmaya gayret eden Müslümanları hedef gösterdiler ve sonunda Özgür-Der Van Şubesine ve Diyarbakır Bağlar Temsilciliğine yapılan bu alçakça saldırılar gerçekleşti.

Bizler biliyoruz ki; bu saldırılar sıradan saldırılar değildir. Bu saldırılar sürpriz münferit bir olaylar da değildir. Bu saldırılar birkaç kendini bilmezin işi de değildir. İslami yapılar, yardım kuruluşları ve medya organları aleyhine ısrarlı bir tarzda sürdürülen iftira ve dezenformasyon kampanyasının bir neticesidir. “Rojava’da Katliam Var” kampanyasının tümüyle temelsiz ve yalan olduğunun delilleriyle birlikte ortaya konulması bir takım çevrelerde had safhada bir tahammülsüzlük ve saldırganlık doğurmuştur. Sonuçta da içerisinde Kur’an okunan müslümanların kurumlarına molotof atılmak ve kurşun sıkılmak suretiyle saldırılmıştır.

Bizler Sakarya’lı müslümanlar olarak bu saldırıları gerçekleştirenlerin şunu bilmesini istiyoruz ki;

Müslümanlar Cenabı Allah’tan başka kimseden korkmaz ve yine O’ndan başka kimseden yardım beklemezler. Müslümanlar Müslümanlardan başkasına sevgi ve muhabbet beslemezler. Müslümanlar Ulusalcı Kürtlerin bu baskı ve saldırılarına karşı boyun eğecek değillerdir. Müslümanlar ırkçı ve faşistlerden beri olanlardır.

Müslümanlar Rablerine kulluk eden ahiret gününe inanan namazlarını kılan zekâtlarını verenlerdir. Müslümanlar kendilerine bir saldırı olduğunda birlik olup karşı koyanlardır.

Bu vesile ile Özgür-der Camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletirken saldırıyı gerçekleştirenleri ve bu zihniyeti bir kez daha lanetliyor tevhid ve adalet yolundaki mücadelesinde Özgür-Der ile dayanışma içerisinde olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

EĞİTİMBİR-SEN / GEYVE EKSEN-DER / GÖNÜLELİ DERNEĞİ / İHH / İLİM VE HİKMET VAKFI / KARASU YARDIMELİ DERNEĞİ / SABED / YERYÜZÜ DERNEĞİ

HABERE YORUM KAT