1. HABERLER

  2. HABER

  3. Şahinkaya'nın Savcılık İfadesi GATA'da Alınacak
Şahinkayanın Savcılık İfadesi GATAda Alınacak

Şahinkaya'nın Savcılık İfadesi GATA'da Alınacak

12 Eylül 1980 darbesiyle ilgili Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya'nın ifadesi GATA'da alınacak.

03 Haziran 2011 Cuma 22:06A+A-

12 Eylül 1980 darbesiyle ilgili Özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliği tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, dönemin Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya'nın ifadesinin alınması için hazırlanan talimat yazısı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ulaştı.

Şahinkaya'nın ifadesinin Gülhane Askeri Tıp Akademileri'nde alınacağı öğrenildi. Darbe soruşturması kapsamında dönemin Genelkurmay Başkanı Kenan Evren ve Hava Kuvvetleri Komutanı Tahsin Şahinkaya ifadeye çağrılmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Evren'in ifadesinin evinde alınmasına karar vermişti. İstanbul'da GATA'da yattığı belirtilen Şahinkaya için ise talimatla ifadesinin alınması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazı yazılmıştı. Talimat yazısının İstanbul'a ulaştığı belirtildi. Sağlık durumu gereği, Şahinkaya'nın ifadesinin de Evren gibi bulunduğu yerde alınacağı belirtiliyor. (SELÇUK KAPUCİ / ZAMAN)

HABERE YORUM KAT