1. HABERLER

  2. HABER

  3. 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ

  4. Sağlık Bakanlığı: 6 Bin Kişi Görevden Alındı
Sağlık Bakanlığı: 6 Bin Kişi Görevden Alındı

Sağlık Bakanlığı: 6 Bin Kişi Görevden Alındı

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, FETÖ soruşturması kapsamında Sağlık Bakanlığı'ndaki 6 bin personelin açığa alındığını açıkladı.

A+A-

Sağlık Bakanı Recep Akdağ şu ana kadar Sağlık Bakanlığı'ndan 6 bin civarında personelin işine son verildiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu Erzurum'da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bakan Akdağ, Sağlık Bakanlığı'nda çalışan FETÖ'yle ilişkisi olan personelle ilgili çalışmaların sürdüğünü ifade ederek şunları söyledi: Bu terör örgütüyle ilişkisi olan personel konusu Bakanlar Kurulumuzun en önemli ana konularından birisi son bir aydır. Yöntemler belirlenmiş durumda. OHAL ile birlikte alınan kanun hükmünde kararnamelerde gerekli hükümler var. Bütün bakanlıklarımız yoğun şekilde çalışıyor. Devlet içine sızmış bu çete unsurlarını temizleyeceğiz.

"6 Bin Civarında Açığa Alma Oldu"

Sayın Cumhurbaşkanımızın yaverliğine kadar sızan, emir subaylarına kadar sızan, emniyetin, yargının içine sızan bu çetenin kendilerini saklama özellikleri var. Sağlık Bakanlığımızda 6 bin civarında açığa alma oldu. Bunların içinde kaçı devlet memurluğundan uzaklaştırılacak bu önümüzdeki günlerde açıklanacak."

HABERE YORUM KAT

1 Yorum