1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. FİLİSTİN

  4. Sadece Esirler Değil Aileleri de Cezalandırılıyor
Sadece Esirler Değil Aileleri de Cezalandırılıyor

Sadece Esirler Değil Aileleri de Cezalandırılıyor

İşgal rejiminin Filistinlilerin seyahat özgürlüğünü kısıtladığını belirten Ahrar Merkezi: “İşgal Rejimi Filistinli Esir Yakınlarını Cezalandırıyor” dedi.

A+A-

"Ahrar" Esir Araştırmaları ve İnsan Hakları Merkezi işgal güçlerinin Filistinli esir yakınlarını cezalandırıp umreden menetmesini kınadı.

Ahrar Merkezi Müdürü Fuad El-Hafeş konuyla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Filistinli esir Israr El-Bergusi’nin annesi Ramallah şehrine bağlı Koper beldesinden umre ziyareti için yola çıktı. Bütün hazırlıklarını tamamlayan esirin annesi Suad Adil El-Bergusi (58) Eriha sınırını bitirip Ürdün köprüsüne vardığında pasaportuna işgal istihbaratı tarafından el konulup, saatlerce bekletildikten sonra oğlu esir olduğu için dışarı çıkma yasağı olanların listesinde yer aldığını öğrendi.”

İşgal rejiminin Filistinli vatandaşların seyahat özgürlüğünü sudan bahanelerle engellediğine dikkat çeken El-Hafeş, rejimin bu tür bahanelerle binlerce Filistinli vatandaşa yurtdışı yasağı getirdiğini ifade etti.

Israr El-Bergusi, 26 Ocak 2008 tarihinde tutuklandı ve 15 yıla mahkûm edildi. Tutuklanırken yaralanan El-Bergusi hâlâ o yaranın acısını çekiyor. (FEM)

HABERE YORUM KAT