1. HABERLER

  2. HABER

  3. Sabih Kanadoğlu da CHP Yolunda
Sabih Kanadoğlu da CHP Yolunda

Sabih Kanadoğlu da CHP Yolunda

Ergenekon sanıklarının aday yapılması talebi yüzünden fikir ayrılığı yaşayan CHP'de yeni isimler de gündemde. 367 mucidi Kanadoğlu da CHP yolunda.

25 Ocak 2011 Salı 03:53A+A-

367 kararının mucidi, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, DSP'li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ve DSP'nin eski genel başkanlarından Zeki Sezer'in nisan ayında CHP'ye geçeceği iddia ediliyor. Bu çerçevede, geçtiğimiz gece Eskişehir'de sürpriz bir trafik yaşandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkan yardımcıları Süheyl Batum ve Gürsel Tekin'le birlikte Atatürkçü Düşünce Derneği ile Çağdaş Gazeteciler Derneği'nin düzenlediği Uğur Mumcu'yu anma programına katıldı. Programda, Sabih Kanadoğlu ve İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal da vardı. Fakat görüşme trafiği bu programdan önce başlamıştı. Kente Kılıçdaroğlu'ndan önce gelen Sabih Kanadoğlu, Büyükerşen'in kurmayları tarafından bir araçla alınarak Sazova Parkı'na götürüldü. İkili buradaki bir kafede baş başa yarım saat görüştü. Daha sonra şehre gelen Kılıçdaroğlu da Büyükerşen'le buluştu. Görüşmeler, Uğur Mumcu programının ardından da sürdü.

CHP lideri ve Gürsel Tekin, özel uçakla Ankara'ya dönmeden önce, Kanadoğlu, Büyükerşen, Kocasakal ve Batum'la Trakya Restaurant'ta bir araya geldi. Yemekte, Kanadoğlu ve Büyükerşen'in CHP'ye geçme yönündeki fikirlerin görüşüldüğü ve bu yönde pazarlık yapıldığı iddia edildi. Varılan anlaşmaya göre, Büyükerşen ile Kanadoğlu'nun nisan ayında CHP'ye geçeceği ileri sürülüyor. Büyükerşen, CHP'ye geçtikten sonra belediye başkanı olarak görevinde kalacak, ancak önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP'den cumhurbaşkanlığına aday gösterilecek. Kanadoğlu ise İzmir'den CHP için milletvekili adayı olacak. Kanadoğlu, Mumcu'yu anma programı öncesinde, "Eğer CHP'ye bir katkım olacaksa, o katkıyı vermeye hazırım." demişti. Bu arada Erzincan davası sanıklarından Adana Cumhuriyet Savcısı İlhan Cihaner'in de CHP'den aday olabileceği konuşuluyor. (Mehmet Kuru / Zaman)

HABERE YORUM KAT

1 Yorum