Saadet Hangi Suriye’de?

31.08.2013 17:22
Saadet Hangi Suriye’de?
Cadde ortasında Saadet Partisi bayrağı yanında dev bir Suriye bayrağı asılmış. Yanlış anlaşılmasın asılan Özgür Suriye bayrağı değil, Baas rejiminin bayrağı!

Haksöz Haber

Baas zulmüne karşı Suriye halkının 3 yıldır verdiği mücadeleye onca yaşanan yıkım ve katliamlara rağmen mesafeli durmayı tercih eden hatta aleyhte propagandalara destek veren Saadet Partisi son etkinliğiyle konumunu daha bir netleştirmiş gibi.

'İslam Kardeşliği ve Müslüman Gençlik' başlığı altında dünyanın çeşitli ülkelerinden misafirlerin katıldığı bir organizasyona imza atan Saadet Partisi söz konusu etkinliğin duyurusu kapsamında ülke bayraklarını cadde ve sokaklara astı. Ulusal sembollerle İslam kardeşliği arasında ne gibi bir bağ kurulmuş anlayabilmiş değiliz ama ondan daha çarpıcı bir görüntü daha vardı. Kim ne adına katılmış bilmiyoruz ama toplantıya Suriye’den de katılımcı olmuş. Ve cadde ortasında Saadet Partisi bayrağı yanında dev bir Suriye bayrağı asılmış. Yanlış anlaşılmasın asılan Özgür Suriye bayrağı değil, Baas rejiminin bayrağı!

Baas katliamlarının fütursuzluğunun zirve yaptığı bir dönemde Suriyeli Müslümanların iki yıldır reddettiği Esed yönetiminin sembollerine Milli Görüş’ün bu ilgisi nasıl açıklanabilir?

saadet-baas.jpg

 • Yorumlar 19
  Diğer Haberler
  PANO
  KARİKATÜR
  Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim