1. HABERLER

  2. HABER

  3. Rusya’ya Meteor Taşı Yağdı
Rusya’ya Meteor Taşı Yağdı

Rusya’ya Meteor Taşı Yağdı

Rusya’da bir yerleşim merkezine düşen meteor yüzlerce kişinin yaralanmasına yol açtı.

A+A-

Rusya’nın Çelyabinsk şehrinin 80 kilometre yakınında bulunan bir yerleşim merkezine meteor düştü. Gökyüzünden ışık demeti halinde düşen meteor, camları kırdı, duvarları yıktı. Meteor yağışı, aralarında çocukların da bulunduğu yüzlerce kişinin yaralanmasına sebep oldu.

Yüzlerce Yaralı

Rusya’nın Çelyabinsk şehrinin 80 kilometre yakınında bulunan bir yerleşim merkezine düşen meteor büyük bir gürültüyle patladı. Patlama yüzünden birçok ev ve binanın camları kırılırken, olayın ardından bölge Acil Kurtarma Ekipleri tarafından kısmen tahliye edildi. Rusya İçişleri Bakanlığı Ria Novosti’ye yaptığı açıklamada 500 civarında kişinin yaralandığını açıkladı. Yaralılardan 3’ünün durumunun ağır olduğu belirtilen açıklamada, Rusya’nın 6 faklı şehrinin olaydan kısmen zarar gördüğü ifade edildi.

OKULLAR KAPATILDI

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Rusya Acil Durum Bakanlığı, bölgeye 20 bin kurtarma görevlisinin gönderildiğini açıkladı. Ayrıca, üç kurtarma uçağının da muhtemel hasar bölgelerine yönlendirildiği bilgisi verildi. Bölgede bulunan bütün okullar kapatılırken, yeni bir meteor düşmesi ihtimaline karşılık bölgede acil durum sinyali verildi. Meteorun düşüşünü izleyen vatandaşların bazıları olayı görüntülemeyi de başardı. Görüntülerde meteorun gökyüzünde patlama anı, şehre yaklaşması gibi nefes kesen kareler bulunuyor. Bir güvenlik kamerasına ise meteorun patlaması esnasında şehir üzerinde oluşturduğu ışık değişimi yansıdı.

Konuyla ilgili Yeni Asya çizeri İbrahim Özdabak'ın karikatürü için tıklayınız...

 

HABERE YORUM KAT

1 Yorum