Rusya'nın Önceliği Türkiye-Suriye Sınırının Kapatılmasıymış!

20.04.2016 13:52
Rusya'nın Önceliği Türkiye-Suriye Sınırının Kapatılmasıymış!
Rusya'nın BM Cenevre Ofisi Daimi Temsilcisi Aleksey Borodavkin, Suriye'ye militan ve silah akışının yollarından biri olduğunu iddia ettiği Türkiye sınırının kapatılmasının kendileri için “öncelikli” konu olduğunu söyledi.

Sputnik'e konuşan Rusya'nın BM Cenevre Ofisi Daimi Temsilcisi Aleksey Borodavkin, “Suriye'ye Türkiye sınırından silah, teçhizat ve mühimmat ile Nusra ve IŞİD militanlarının geçtiğinin farkındayız. Bu nedenle Türkiye-Suriye sınırının güvenilir bir biçimde kapatılması öncelikli görevlerimizden biri.” dedi.

Borodavkin, Türkiye-Suriye sınırının kapatılması gerektiğini söyleyen ilk Rusyalı yetkili değil. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov da Türkiye sınırının kapatılması gerektiğini söylemişti.

“Türkiye'nin Sınırları ABD ve Rusya'yı İlgilendirmez”

Geçtiğimiz günlerde, Putin'in Obama ile yaptığı telefon görüşmesinde dile getirdiği Türkiye'nin sınırlarının kapatılmasına dair sözlerini değerlendiren Başbakan Ahmet Davutoğlu “Türkiye’nin gıyabında iki ülke liderinin yaptığı görüşmelerin bir karşılığı ya da anlamı yoktur. Türkiye’nin sınırları sadece Türkiye’yi ilgilendirir.” demişti.

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim