1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rusya'nın Hava Saldırılarında 6 Türkmen Öldü
Rusya'nın Hava Saldırılarında 6 Türkmen Öldü

Rusya'nın Hava Saldırılarında 6 Türkmen Öldü

Rus Hava Kuvvetlerinin, Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesine yoğun saldırı düzenlediği bildirildi. Suriye Türkmen Kitlesi üyesi Molla, saldırılarda 6 kişinin hayatını kaybettiği bildirdi.

A+A-

Suriye'de, Rus Hava Kuvvetleri'ne ait uçak ve helikopterlerin Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesine yoğun saldırı düzenlediği bildirildi. 

Suriye Türkmen Meclisi üyesi Saadettin Molla, AA muhabirine yaptığı açıklamada, muhaliflerin kontrolündeki Cebel Ekrad bölgesinin, Rus kuvvetleri tarafından yoğun saldırıya uğradığını belirtti.

Sabah saatlerinde başlayan bombardımanın devam ettiğini aktaran Molla, "Bölge, havadan, karadan, hatta uzun menzilli füzelerle denizden bombalanıyor. Füzelerin içerisinde misket bombaları var. Dün ve bugün düzenlenen saldırılarda 6 şehidimiz var. Onlarca yaralı ise bölgedeki hastanelere kaldırıldı. Şuan hastaneler yaralı dolu. Türkiye'ye gönderilen yaralılarımız da oldu. Burada durum çok ciddi" diye konuştu.

Molla, iki noktada şiddetli çatışmaların yaşandığını kaydederek, "Rusya yeni çıkarttığı tüm silahları Suriye'de deniyor. Muhalifler ise bölgelerini korumak için önemli mücadeleler veriyor" ifadelerini kullandı. 

AA

HABERE YORUM KAT