1. HABERLER

  2. HABER

  3. DÜNYA

  4. Rusya'dan Düşürülen Uçakla İlgili Yeni İddia
Rusya'dan Düşürülen Uçakla İlgili Yeni İddia

Rusya'dan Düşürülen Uçakla İlgili Yeni İddia

Rusya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Direktörü Leonid Petrovich Reshetnikov, Türkiye hava sahasını ihlal eden Rus uçağını ABD’nin düşürdüğünü belirtti.

A+A-

Rusya Stratejik Araştırmalar Enstitüsü Direktörü Leonid Petrovich Reshetnikov, geçen yıl Türkiye hava sahasını ihlal eden Rus uçağının düşürülmesinde doğrudan ABD'nin rol aldığını söyledi. Reshetnikov, “Uçağın düşürülmesi emri Erdoğan'dan gelmiş değildir. Bizler askeri üslerde kimlerin olduğunu biliyoruz, orada ABD'li meslektaşlarımız bulunuyor. Uçağı onlar düşürdü. Hedef, Rusya'nın Türkiye ile askeri bir mücadeleye girmesi ve Kafkasya'da bir savaşın çıkmasıydı” dedi.

"İRAN CİDDİ ORTAK DEĞİL"

Reshetnikov, İran'ı ciddi bir ortak olarak görmediklerini bildirerek, “İlişkilerimizi geliştireceğimiz komşu ülke olarak bakıyoruz ancak bu ülkeyi müttefik ülke olarak görmüyoruz” ifadesini kullandı. Reshetnikov, İran ile Suriye konusunda yakın bir anlayışa sahip olduklarını da dile getirdi. Suriye'deki gelişmelere ilişkin konuşan Reshetnikov, “Batılılar ve ABD, Suriye'nin bölünmesini bize teklif ediyor ancak bizim buna 'evet' dememiz mümkün değil” dedi.

HABERE YORUM KAT