Rusya ve Vietnam Arasındaki İlişkiler Sağlamlaştırılıyor!

17.05.2016 12:55
Rusya ve Vietnam Arasındaki İlişkiler Sağlamlaştırılıyor!
Resmî temasları kapsamında Moskova'ya gelen Vietnam Başbakanı Nguyen Xuan Phuc ile bir araya gelen Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, iki ülke arasındaki ilişkilerin kademeli olarak geliştiğini söyledi.

Vietnam Başbakanı Nguyen Xuan Phuc ile başbakanlık binasında gerçekleşen görüşmede konuşan Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, Vietnam'ın Avrasya Birliği ile serbest ticaret bölgesi anlaşması imzalayan ilk devlet olduğunu anımsattı ve bu işbirliğinin devam edeceğini belirtti.

Ülkesinin Başbakanı olarak ilk yurt dışı ziyareti için Rusya'yı tercih ettiğini kaydeden Phuc ise bu durumun Vietnam hükûmetinin Rusya'ya olan güveninin ve kapsamlı işbirliğini geliştirme isteğinin bir göstergesi olarak değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Heyetinde çok sayıda bakan bulunduğunu aktaran Phuc, Rusya ziyareti esnasında ikili ilişkilerin geliştirilmesi için anlaşmalar yapmayı umut ettiğini kaydetti.

Medvedev ve Phuc görüşmesinin ardından, Rusya ve Vietnam arasında, ekonomi, enerji ve yatırım alanlarında çok sayıda anlaşma imzalandı.

Vietnam Başbakanı Phuc, Rusya temasları kapsamında, 19-20 Mayıs'ta Soçi şehrinde düzenlencek Rusya-ASEN toplantısına katılacak.

Sputnik News

  • Yorumlar 0
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
PANO
KARİKATÜR
Tüm Hakları Saklıdır © 2001 Haksöz Haber | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0 212 635 43 75 | Faks : 0 212 631 55 27 | Haber Yazılımı: CM Bilişim