1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rusya ve Esed Rejmi Misket ve Varil Bombalarıyla Saldırdı!
Rusya ve Esed Rejmi Misket ve Varil Bombalarıyla Saldırdı!

Rusya ve Esed Rejmi Misket ve Varil Bombalarıyla Saldırdı!

Rusya ve Esed rejimine ait hava unsurları, Halep'te direnişçilerin kontrolündeki bölgelere misket ve varil bombalarıyla saldırdı.

A+A-

Rusya’ya ait uçaklar ile Esed rejimine ait helikopterlerin, Halep'te direnişçilerin denetimindeki bölgelere “misket” ve “varil” bombalarıyla saldırdığı bildirildi.

AA muhabirinin Halep'teki sivil savunma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Rusya’ya ait uçaklarla, Esed rejimine ait helikopterler Halep'in kuzeyinde direnişçilerin kontrolündeki Kafr Hamra bölgesi, Hreytan ile Hayyan beldesi ve Anadan ilçesinde yerleşim yerlerini bombaladı.

Yetkililer, Rusya’ya ait uçakların söz konusu yerlere “misket”, orduya ait helikopterlerin de “varil” bombasıyla saldırdığını, olayda can kaybının yaşanmadığı fakat yerleşim yerlerinde büyük hasarın meydana geldiğini kaydetti.

Öte yandan, Halep'in kuzeyinde bulunan Mari ilçesindeki yerel aktivistlerden Ebu Ammar da Rusya’ya ait savaş uçaklarının ilçenin batısında yer alan direnişçilerin kontrolündeki Şeyh İsa köyüne 5 hava saldırısı düzenlediğini söyledi.

suriye-008.jpg

AA

HABERE YORUM KAT