1. HABERLER

  2. HABER

  3. "Rusya, Ukrayna'daki Ayrılıkçıları Silahlandırmayı Sürdürüyor"
"Rusya, Ukrayna'daki Ayrılıkçıları Silahlandırmayı Sürdürüyor"

"Rusya, Ukrayna'daki Ayrılıkçıları Silahlandırmayı Sürdürüyor"

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Amerika, Avrupa ve Orta Asya Bölümü Başkanı Magazzeni, “Rus ayrılıkçı güçlerinin kontrol ettiği bölgelere, Rusya'dan silah ve savaşçı girişi devam ediyor.” dedi.

A+A-

Birleşmiş Milletler (BM), Ukrayna'nın doğusunda Nisan 2014'ten bu yana Ukrayna hükûmeti ve Rusya yanlısı ayrılıkçılar arasında devam eden çatışmalarda 9 binden fazla kişinin hayatını kaybettiğini ve Moskova yönetiminin ayrılıkçılara silah ve savaşçı göndermeyi sürdürdüğünü açıkladı.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği'nin Ukrayna'daki insan hakları ihlallerine ilişkin 16 Ağustos-15 Kasım arasındaki dönemi kapsayan 12. raporu yayımlandı.

BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği Amerika, Avrupa ve Orta Asya Bölümü Başkanı Gianni Magazzeni, BM Cenevre Ofisi'nde düzenlenen basın toplantısında rapora ilişkin açıklamalarda bulundu.

Magazzeni, “9 binden fazla kişinin hayatına mâl olan çatışmalarda son birkaç ayda bazı bölgelerde büyük ölçüde azalma oldu ama ciddi insan hakları ihlalleri hâlâ devam ediyor.” dedi.

“Rusya'dan Silah ve Savaşçı Akını Devam Ediyor”

Magazzeni, Rusya yanlısı ayrılıkçıların kontrol ettiği bölgelere Rusya'dan hâlâ silah ve savaşçı girişinin devam ettiğini söyledi.

AA

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT