1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rusya Suriyeli Direnişçilerin Eğitim Kampını Bombaladı
Rusya Suriyeli Direnişçilerin Eğitim Kampını Bombaladı

Rusya Suriyeli Direnişçilerin Eğitim Kampını Bombaladı

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, İdlib'e bağlı Kefr Nebl beldesinde saldırı düzenlediği, muhalif Sukur el-Cebel Tugayı'na ait eğitim kampının tamamen imha edildiği belirtildi.

A+A-

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, İdlib'e bağlı Kefr Nebl beldesinde saldırı düzenlediği, muhalif Sukur el-Cebel Tugayı'na ait eğitim kampının tamamen imha edildiği belirtildi.

Sukur el-Cebel Tugayı'nın saha komutanlarından Ahmed el Hasan, saldırıya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Esed ortağı Rus ordusuna ait iki savaş uçağının, eğitim alanına 30'dan fazla füzeyle saldırarak kampı tamamıyla imha ettiğini" söyledi.

Saldırılarda ikisi üst düzey komutan olmak üzere 10 direnişçinin yaralandığını dile getiren Hasan, ''Saldırı, eğitim alanında hassas noktalara düzenlendi. Eğitim kampı Rus savaş uçaklarınca yerle bir edildi'' ifadelerini kullandı.

''Bir kilometrekarelik alanda büyük hasar''

Öte yandan Tugayın eğitim alanından sorumlu komutanı Ebu Ubeyde de Rus ordusuna ait iki savaş uçağının düzenlediği saldırıya ilişkin, ''Saldırı bir kilometrelik bir alanda büyük hasar meydana getirdi. Eğitim kampındaki araçlar imha edildi ve binalar yıkıldı'' dedi.

''Rusya, Esed'i tekrar ayağa kaldırmak için ülkedeki olaylara müdahil oldu'' diyen Ubeyde, şunları kaydetti:

''Bu görülen tahribatı Rus ordusuna ait savaş uçakları gerçekleştirdi. Rusya, Suriye'deki olaylara açık bir şekilde müdahil oldu. Rusya, saldırılarını iki veya dört uçakla yapıyor. Tabii bu bize garip geliyor. Daha önce Suriye semalarında bir uçak görürken şimdi birbirini izleyen iki savaş uçağı Suriye semalarında dolaşır oldu. Şimdi herkes Suriye halkının yok olması için sessiz bir şekilde bekliyor.''

Bugün, Rus savaş uçaklarının Kefr Nebl'de muhalif gruplardan Sukur el-Cebel Tugayı'na ait bir eğitim kampını vurduğu bildirilmişti.

HABERE YORUM KAT

2 Yorum