1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rusya Sivilleri Katletmeye Devam Ediyor: 5 Ölü, 20 Yaralı
Rusya Sivilleri Katletmeye Devam Ediyor: 5 Ölü, 20 Yaralı

Rusya Sivilleri Katletmeye Devam Ediyor: 5 Ölü, 20 Yaralı

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, Halep'te muhaliflerin kontrolündeki yerleşim yerlerine düzenlediği saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

A+A-

Rus ordusuna ait savaş uçaklarının, Halep'te muhaliflerin kontrolündeki yerleşim yerlerine düzenlediği saldırıda 5 kişinin hayatını kaybettiği, 20 kişinin yaralandığı bildirildi.

AA muhabirinin Halep'te sivil savunma yetkililerinden aldığı bilgiye göre, Rus ordusu, Halep'te yönetim karşıtlarının denetiminde olan Firdevs Mahallesi'ndeki yerleşim yerine hava saldırısı gerçekleştirdi.

Firdevs Mahallesi'ne düzenlenen saldırıda, aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 5 kişinin yaşamını yitirdiğini ve 20 kişinin yaralandığını ifade eden yetkililer, ''Saldırı sonucu hayatını kaybedenlerin hepsinin sivil olduğu ve enkaz altındaki ölü ve yaralıların sivil savunma ekipleri tarafından çıkartıldığını" belirtti.

Sivil savunma ekiplerinin çalışmalarına devam ettiğini dile getiren yetkililer, Rus uçaklarının Merce ve Meşhed mahallelerinde yerleşim yerlerine de saldırılar düzenlediğini aktardı.

AA

HABERE YORUM KAT