1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. “Rusya, İran, Irak, Çin'le Savaşıyoruz”
“Rusya, İran, Irak, Çin'le Savaşıyoruz”

“Rusya, İran, Irak, Çin'le Savaşıyoruz”

Suriye Türkmen Meclisi Bayırbucak Sorumlusu Ceren, "Şu an bizler Esed'le değil, dünyanın en güçlü ülkeleri olan Rusya, İran, Irak, Çin'le savaşıyoruz" dedi.

A+A-

Suriye Türkmen Meclisi Bayırbucak Sorumlusu Ömer Ceren, Esed rejiminin Bayırbucak Türkmen bölgesindeki saldırılarıyla ilgili ''5 yıldır savaşıyoruz Bayırbucak ve Kürt dağı böyle bir çatışma ve bombardıman görmedi'' dedi.

Ceren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dün sabah erken saatlerden itibaren tüm Türkmen köylerine yağmur yerine bomba yağdığını belirtti.

Köylerinde taş üstünde taş kalmadığını ifade eden Ceren, ''5 yıldır savaşıyoruz Bayırbucak ve Kürt dağı böyle bir çatışma ve bombardıman görmedi. Yaklaşık 10'dan fazla köy tamamen boşaltıldı. İnsanlar Türkiye sınırına yakın noktalara kaçtı. Rejim köylerimize girmek için çok fazla yağma yaptı. Rejim, karadan, havadan ve denizden vurmaya başladı, halen de vuruyor. Şu ana kadar 200 yakın yaralımız 20 de şehidimiz var. Rejim tarafında can kaybının daha fazla olduğu bilgisi geldi. Şuan bizler Esed'le değil, dünyanın en güçlü ülkeleri olan Rusya, İran, Irak, Çin'le savaşıyoruz. Bizi dört bir yandan vurmaya başladılar, ancak şu ana kadar sadece Züveyk köyünü ve Acısu'da bir mevziyi alabildiler'' diye konuştu.

Ceren, üzerilerine yağmur yerine bomba yağsa da topraklarından vazgeçmeyeceklerini, sonuna kadar direneceklerini kaydetti.

AA

HABERE YORUM KAT