1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rusya Halep'te Sivilleri Vurdu: 10 Sivil Hayatını Kaybetti!
Rusya Halep'te Sivilleri Vurdu: 10 Sivil Hayatını Kaybetti!

Rusya Halep'te Sivilleri Vurdu: 10 Sivil Hayatını Kaybetti!

Halep'te pazartesi günü başlaması hedeflenen ateşkes öncesi “misket bombalı” saldırı düzenlendi. Rusya’ya ait uçakların düzenlediği saldırıda 10 sivil hayatını kaybetti, 18 kişi de yaralandı.

A+A-

AA’ya konuşan sivil savunma yetkilisi Necip Ensari, Rusya ordusuna ait savaş uçağının, direnişçilerin denetimindeki Salihiyin semtinde sivil binaları “misket bombası”yla vurduğunu aktardı.

Ensari, bombardımanda 7'si çocuk, 2'si kadın 10 sivilin hayatını kaybettiğini, 18 kişinin de yaralandığını belirtti.

“Sivillerin Olduğu Yerleri Bombalıyorlar”

Sivil savunma ekiplerinin yıkılan evlerin enkazı altından hayatını kaybedenleri ve yaralananları kısıtlı imkânlarla çıkardığını aktaran Ensari, “Esed rejimi ve Rusya uçakları bayram arifesinde de sivilleri vurmaya devam ediyor. İki gündür Halep ve çevresindeki çarşı ve pazar yerlerini bombalıyorlar.” dedi.

Olay yerine yakın siviller saldırıya, “Bu zulümdür. Sivillerin olduğu yerleri bombalıyorlar.” sözleriyle tepki gösterdi.

ABD ile Rusya, önceki gün geç saatlerde Suriye’de çatışmaların durdurulması amacıyla ülke genelinde ateşkesin 12 Eylül'de Kurban Bayramı ile başlaması konusunda anlaşmaya varmıştı.

Beşşar Esed rejimine ait savaş uçaklarının cumartesi günü Halep ve İdlib’de sivil yerleşim alanları ve çarşılara düzenlediği saldırılarda en az 58 kişi hayatını kaybetmiş, 114 kişi de yaralanmıştı.

HABERE YORUM KAT