1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rusya Halep’te Ekmek Fırınını Bombaladı
Rusya Halep’te Ekmek Fırınını Bombaladı

Rusya Halep’te Ekmek Fırınını Bombaladı

Rus savaş uçakları, Halep’in kuzey kırsalında bulunan Hıreytan bölgesinde bir ekmek fırınını hedef aldı. Saldırıda en az 10 kişi hayatını kaybetti, onlarca yaralı da var.

A+A-

10 kişinin hayatını kaybettiği Hıreytan bölgesindeki bombardımanda ekmek fırını ağır hasar görürken, komşu Kefer Hamra bölgesinde rejimin bombardımanında da aynı aileden 5 kişi hayatını kaybetti.

Suriye’nin birçok bölgesinde şiddeti durdurma anlaşması yürürlükteyken Halep kentini ve kırsalını hedef alan şiddetli bombardıman operasyonu ikinci gününe girdi.

Halep’te bulunan Al Jazeera muhabiri Amr Halebi, bu sabahtan bu yana Halep ve kırsalını hedef alan hava saldırılarının sayısı 50’yi geçtiğini söyledi.

Rejimin helikopterleri ve Rus savaş uçakları, Halep’in göğünden ayrılmadığını anlatan Halebi, vakum ve varil bombalarının yanı sıra saldırılarda misket bombalarının ve tahrip gücü yüksek deniz mayınlarının da kullanıldığını belirtti.

Rejimin ve Rusya’nın Halep’e yönelik başlattığı saldırı nedeniyle çok sayıda sivilin göç etti. Ancak rejim, Halep kent merkezinden tek çıkış olan Kastillo yolunu da havadan hedef alıyor.

HABERE YORUM KAT