1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. Rusya, Halep'te Direnişçilerin Cephe Hattına Saldırdı!
Rusya, Halep'te Direnişçilerin Cephe Hattına Saldırdı!

Rusya, Halep'te Direnişçilerin Cephe Hattına Saldırdı!

Rusya ordusuna ait savaş uçaklarının Halep'in kuzeyinde direnişçilerin, PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD ile olan cephe hatlarına yoğun bir şekilde saldırdığı bildirildi.

A+A-

Kentteki yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, Rusya uçakları, Halep'in kuzeyindeki Azez ilçesinin güneybatısında yer alan Malikiye ve el-Alkamiye köyleri çevresinde direnişçilerin PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD ile olan cephe hatlarına yoğun hava saldırısı düzenledi.

Halep'teki yerel aktivistlerden Ebu Ammar AA muhabirine yaptığı açıklamada, Rusya’nın, Halep'in kuzeyinde direnişçilerin ilerleyişini durdurmak için onların PYD ve IŞİD'le olan cephe hatlarına saldırdığını söyledi.

“Rusya’nın Amacı PYD'nin Bölgede İlerlemesini Sağlamak”

Rusya’nın amacının PYD'nin bölgede ilerlemesini sağlamak olduğunu söyleyen Ammar, Rusya’nın Suriye'de sâdece direnişçilerin denetiminde olan bölgelere saldırdığını, IŞİD'in denetimindeki bölgelerde de sivil yerleşim yerlerini hedef aldığını belirtti.

Ebu Ammar, Rusya’ya ait savaş uçakları tarafından Halep, İdlib, Hama ve Humus'ta direnişçilerin kontrolündeki bölgelerin hedef alındığını vurgulayarak söz konusu saldırılarda çoğunlukla sivillerin yaşamını yitirdiğini dile getirdi.

Rusya Savunma Bakanlığı, 30 Eylül'de Suriye topraklarındaki IŞİD hedeflerine yönelik hava operasyonları başlattığını duyurmuştu ancak Rusya uçakları daha çok Humus, Hama, İdlib ve Halep'te direnişçilere ait karargâh ve eğitim kamplarıyla sivil yerleşim yerlerini hedef alıyor.

AA

Etiketler : , , , ,

HABERE YORUM KAT