1. HABERLER

  2. İSLAM DÜNYASI

  3. SURİYE

  4. "Rusya, Esed Rejimine Karşı Savaşan Muhalifleri Hedef Alıyor"
"Rusya, Esed Rejimine Karşı Savaşan Muhalifleri Hedef Alıyor"

"Rusya, Esed Rejimine Karşı Savaşan Muhalifleri Hedef Alıyor"

“Doğal Kararlılık Operasyonu” Sözcüsü Albay Steve Warren, “Rusya yoğunluklu olarak Esed güçlerini desteklemek için hava saldırısı yapıyor.” dedi.

A+A-

ABD öncülüğündeki koalisyonun IŞİD'e karşı yürüttüğü “Doğal Kararlılık Operasyonu” Sözcüsü Albay Steve Warren, Rusya’nın hava saldırılarının IŞİD'ten çok Beşşar Esed yönetimine karşı savaşan direnişçileri hedef almaya devam ettiğini söyledi.

Warren, Bağdat'tan telekonferans yoluyla Pentagon'daki gazeteciler için bilgilendirme toplantısı düzenledi. Rusya'nın Suriye'de yaptığı hava saldırıları hakkındaki bir soru üzerine Warren, “Rusya yoğunluklu olarak Esed güçlerini desteklemek için hava saldırısı yapıyor.” dedi.

Rusya'nın Suriye'nin batısında hava saldırıları yapmayı sürdürdüğünü belirten Warren, Rusya’nın hava saldırılarının IŞİD'ten çok Beşşar Esed yönetimine karşı savaşan direnişçileri hedef aldığını dile getirdi.

Çok nadir olmakla birlikte Rusya'nın IŞİD'i de hedef aldığını belirten Warren, “Geçtiğimiz haftalarda Rakka'ya birkaç bomba atmışlardı.” dedi.

AA

HABERE YORUM KAT